ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

XXXIII Niedziela Zwykła-Ogłoszeia

1.Dzisiaj pod chórem można nabywać „Chlebki miłosierdzia”, ofiary wrzucone do skrzynki, będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.

2.W wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

3.W środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Od 1700 nowenna do MBNP.

4.W czwartek wspomnienie Św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu Pana Organistę, członków naszej orkiestry, zespołu i wszystkich upiększających liturgię śpiewem i graniem.

5.W piątek od 1600 W okresie zimowym adoracja będzie trwała krócej – czyli do godz. 2100.

6.W sobotę wspomnienie męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

7.W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela w tym Roku Liturgicznym – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

8.Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego i innych czasopism.

9.Spotkania: We wtorek po Mszy św. lektorzy. W środę po Mszy św. ministranci i kandydaci na ministrantów. W czwartek o 1600 Krąg Misyjny. W piątek na godz. 1800 grupa młodzieżowa. W sobotę o 900 DSM.

10.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kościół: Z Mogilna: Marii i Janowi, Józefie i Stefanowi. Z Koniuszowej: Czesławie i Aleksandrowi.

11.Ofiarę zamiast pracy złożyli: Krzysztof, Tomasz, Józef, Lesław. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

12.W sobotę rozpoczniemy roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci i młodzieży. Ofiary będą przeznaczone na pomoc misjonarzom.

13.Organizatorzy kiermaszu w szkole w Mogilnie serdecznie dziękują wszystkim, którzy się zaangażowali w jego przygotowanie i wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę.

14.Dzisiaj po spektaklu teatralnym w Domu Kultury będzie możliwość wsparcia rehabilitacji Patryka. Odbędzie się również licytacja dwóch obrazów i jedwabnej chusteczki. Spektakl o godz. 1730. O 1900 na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

15.W przyszłą niedzielę przed kościołek kiermasz książek dla dzieci, przygotowany przez dzieci i siostry Dominikanki z Krużlowej. Dochód przeznaczony na rozbudowę przedszkola.

16.Znaleziono telefon komórkowy – do odebrania w zakrystii. Wczoraj w szkole w Koniuszowej zgubiono obrączkę, jeżeli ktoś znalazł, to prosimy o oddanie.

17.W starym kościele udało się odnowić połowę dawnej polichromii na suficie w prezbiterium. Warto ją zobaczyć, bo na pewno wielu będzie zaskoczonych. Koszt to ponad 50 tyś. zł. Dwadzieścia tyś. to dotacja, resztę to koszty parafialne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcą przyczynić się do odnowienia polichromii.

do_gory