XXIV Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy radość z okazji odpustu parafialnego.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

3. We wtorek święto Podwyższenie Krzyża Świętego.

4. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

5. W czwartek wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana

6. W piątek od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski. Od 1700 nabożeństwo do św. Ojca Pio.

8. W sobotę piesza pielgrzymka z Nowego Sącza do Limanowej. Wyjście z pod Bazyliki o godz. 800. Jeżeli będą chętni zorganizujemy dojazd do Nowego Sącza o 715. O godz. 1500 pojedzie autokar z chętnymi osobami i po pielgrzymów do Limanowej. Zapisy do środy w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są nowe czasopisma dla dzieci.

10. Spotkania: W środę na 1700 zapraszamy aspirantów i chłopców, którzy chcą zostać aspirantami. W piątek o 1930 grupa młodzieżowa. W sobotę o 845 schola, o 930 DSM.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Zofia i Edward Dwojak. Z Mogilna: Maria Damasiewicz, Klaudia i Adam Konicki, Cecylia i Piotr Przychoccy. Z Koniuszowej: Agata i Jarosław Ogorzałek.

12. W tym tygodniu pracowali, lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Adam Konicki, Piotr Gromala, Bogdan Fornagiel, Adam Szlag, Mariusz Jasiński, Julian Gajdosz, Wiesław Oleksy, Jerzy Kruczek, Dariusz Kantor, Stanisław Zwolenik, Lidia Poręba, Dariusz Gniadecki, Ferdynand Poręba, Paweł Kruczek, Józef Filip, Andrzej Baran, Tomasz Bieda, Jan Oleksy, Jerzy Szczurek, Helena Dwojak, Leokadia Gawron, Bernard Bugara, Leszek Pach, Edward Ruchała. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

13. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

Poniedziałek:

Wiesław Gnylewicz. MOGILNO OD PASZYNA: Wiesław Stasianek, Janusz Poręba, Zbigniew Kazana, Piotr Filip i Kazimierz Głód.

Wtorek:

Jan Głód, Bartłomiej Bugara, Robert Bugara, Józef Bugara, Andrzej Bugara i Franciszek Szczygieł.

Środa:

Mieczysław Cieślak, Andrzej Fornagiel, Anna Pogwizd, Józef Jeleń, Bogdan Bugara i Tobiasz Tarsiński.

Czwartek:

Marian Bugara, Edwarda Ruchała, Stanisław Filip, Franciszek Rosiek, Krzysztof Janek i Paweł Jeliński.

Piątek:

Kazimierz Fyda, Stanisław Bugara, Jacek Pach, Eugeniusz Damasiewicz, Maria Damasiewicz i Adam Damasiewicz.

14. W przyszłą niedzielę Msza św. z godziny 1500 zostanie wyjątkowo przesunięta na godzinę 1400 z racji obchodów 75 rocznicy istnienia OSP w Mogilnie, poświęcenia samochodu strażackiego i Pikniku Rodzinnego organizowanego wspólnie ze szkołą w Mogilnie.

15. W przyszłą niedzielę w Korzennej akcja „Honorowego Oddawania Krwi”, w godzinach od 900 do 1400.

16. Młodzież prowadzi sprzedaż cukierków…

17. Za tydzień puszka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

18. Znaleziono pierścionek, do odebrania w zakrystii.