XVI Niedziela Zwykła- Ogłoszenia

1. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny.
  2. We wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy.
  3. W środę wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji. Od 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.
  4. W czwartek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.
  5. W piątek wspomnienie św. Joachima i Anny. Od 1700
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. pomodlimy się za kierowców i pobłogosławimy ich pojazdy. Ofiary złożone do puszek jak podziękowanie za szczęśliwą jazdę, będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Kierowcy będą mogli zabrać pamiątkowy poświęcony breloczek lub obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
  7. Od 1 do 7 sierpnia będzie trwał tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w sanktuarium w Krużlowej. W Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu od 4 do 11 sierpnia. Nasza parafia będzie pielgrzymować do Krużlowej w sobotę 3 sierpnia. Szczegóły na plakatach.
  8. Zachęcamy do nabywania czasopism. Są nowe czasopisma misyjne.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kościół: Z Mogilna: Józefa i Marek Biskup, Agnieszka i Łukasz Biskup, Edyta i Piotr Sierotowicz, pewna osoba, Marzena i Jerzy Szlag. Z Posadowej: Józef Sułowicz, Zofia i Jan Jarosz, Halina i Józef Stojek, Paulina i Jan Fyda, Elżbieta i Jan Filip. Z Koniuszowej: Bogumiła i Bogdan Młynarczyk, Irena i Kazimierz Stasianek, Maria i Ferdynand Kożuch, Józefa Zwolenik, Krystyna i Gerard Kociołek, Ewa Szarek, Beata i Janusz Poręba, Marta i Lesław Bieniek.
  10. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Jan Filip, Janusz Nowak, Paweł Sobczyk, Józef Bugara, Andrzej Bugara, Krzysztof Sierotowicz, Kazimierz Gargula, Jerzy Gargula, Sebastian Kasprzyk, Łukasz Bacia, Józef Zwolenik, Lucyna Wastag, Halina Damasiewicz, Janina Rola, Henryk Siedlarz, Zofia Michalik, Daniel Korczyński, Bogdan Młynarczyk, Patryk Ogorzałek. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. Na ten tydzień do pracy są zaproszeni:
Poniedziałek: Janusz Padula, Ryszard Gałęziowski, Jan Fyda, Andrzej Fyda, Barbara Konicka i Andrzej Tarnawa.
Wtorek: Lesław Bieniek, Józef Rola, Jan Rola, Krzysztof Kociołek, Alfred Tarasek i Halina Szczurek.
Środa: Mariusz Brzegowy, Maciej Szarek. KRETÓWKI: Leszek Kogut, Tomasz Świerk, Jacek Reimschüssl i Jacek Konicki.
Czwartek: Sławomir Rola, Rafał Kądziołka, Janina Sroka, Szczepan Sroka, Maciej Halata i Andrzej Jędrusik.
Piątek: Krzysztof Marcisz, Adam Bieniek, Andrzej Kiełbasa, Stanisław Kmak, Tadeusz Strojny i Mieczysław Szczygieł.
  1. W minionym tygodniu zmarł + Stanisław Zwolenik z Mogilna, a piątek Pan Bóg odwołał do wieczności Danutę Sułowicz z Mogilna. W poniedziałek o 1330 wprowadzenie o 1400 Msza św. pogrzebowa.