ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

XIV Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

 1. Dzisiaj puszka dla poszkodowanych przez wichurę.

 2. W wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

 3. W środę o1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

 4. W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli.

 5. W piątek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. Przyszła niedziela budowlana. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem puszka dla ks. Pawła z Bangladeszu.

 7. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej.

 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kościół i organy: Z Posadowej: Emilia Sułowicz, Maria Średniawska, Krystyna i Andrzej Ogorzałek, Ewa i Stanisław Śliwa. Z Mogilna: Maria Konicka, Jan Kita. Z Koniuszowej: Maria Adamczyk, Elżbieta i Franciszek Ruchała, Małgorzata i Jacek Fornagiel, Edyta i Adam Kociołek, Barbara i Jan Waz, Maria i Sylwester Poręba, Marzena i Zdzisław Czernecki.

 9. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Józef Filip, Mateusz Pałubiak, Adam Ząber, Janusz Poręba, Tomasz Bielak, Stanisława Bielecka, Zbigniew Sobczyk, Helena Kożuch, Józef Bugara, Stefan Sikoń, Janusz Oleś, Kazimierz Gargula, Łukasz Bacia, Józef Zwolenik, Tadeusz Wastag, Jacek Fornagiel, Jacek Szarek, Halina Damasiewicz, Klemens Rola, Franciszek Ruchała, Robert Młynarczyk, Daniel Korczyński i Bogdan Młynarczyk. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

 10. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

  Poniedziałek:

  Marek Adamczyk, Krystyna Poręba, Zdzisław Czernecki, Agata Bugara, Agata Rola i Daniel Rola.

  Wtorek:

  Krystian Fyda, Paweł Górka, Halina Mirek, Marian Mirek, Edward Sowa i Janusz Padula.

  Środa:

  Ryszard Gałęziowski, Jan Fyda, Andrzej Fyda, Barbara Konicka, Andrzej Tarnawa i Lesław Bieniek.

  Czwartek:

  Józef Rola, Jan Rola, Krzysztof Kociołek, Alfred Tarasek, Halina Szczurek i Mariusz Brzegowy.

  Piątek:

  Maciej Szarek. KRETÓWKI: Jacek Reimschüssl, Leszek Kogut, Roman Świerk, Daniel Janiszyn i Jacek Konicki.

 11. Po Mszy popołudniowej spotkanie z Pismem św.

 12. Po dość długim oczekiwaniu udało się wykonać żyrandole do naszego kościoła. Trudno było znaleźć dopasowane do architektury wnętrza, te zostały wykonane według naszego projektu. Są wykonane z mosiądzu co okazało się trudną rzeczą od strony technicznej, ponieważ nie są to pełne odlewy, ale różne kształtowniki. Na chwile obecną nie są jeszcze podłączone do zasilania. Całkowity koszt to około 27 tyś. zł. Około 10 tyś. mniejszy i 17 tyś. większy. Jest to kwota ponad połowa mniejsza niż proponowana przez firmę z Krakowa. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Fałowskiemu i Jego Firmie SIGERN za wykonanie żyrandoli. Dziękujemy za pomoc Panu Markowi Szczygłowi. Na koniec serdeczna prośba o wasze życzliwe wsparcie tej inwestycji.

do_gory