X Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek dla ks. Pawła.

2. W poniedziałek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

3. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

4. W środę o 1730 różaniec papieski.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. procesja. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne wynagrodzenie Sercu Bożemu. Od 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, niedziela budowlana.

3. Dziękujemy Różom Różańcowym z Posadowej za przygotowanie ołtarzy. Orkiestrze, LSO, dziewczynkom z DSM-u, niosącym feretrony, strażakom, dziewczynkom za sypanie kwiatków, chłopcom dzwoniącym i wszystkim za uczestnictwo.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kościół i organy: Z Posadowej: Emilia Sułowicz, Maria Średniawska, Helena i Andrzej Wargoła, Marta i Dariusz Kita, Barbara i Tomasz Sułowicz, Zofia i Józef Jeliński, Małgorzata i Maciej Kubiak, Dorota i Jan Tarasek, Elżbieta i Łukasz Pawłowski, Agnieszka i Stanisław Średniawski, Zofia i Ryszard Jarzmik, Paulina i Łukasz Świerad, Krzysztof Szczygieł. Z Mogilna: Irena i Marian Nowak, Maria Fornagiel, Maria Jarząb, Urszula i Andrzej Konicki, Maria Jasińska. Z Koniuszowej: Agata i Jarosław Ogorzałek, Jadwiga i Dominik Ogorzałek, Antonina i Marian Szlag, Marcelina i Marek Szczawińscy, Ewa i Jerzy Głód, Marta i Alojzy Głód. Z Librantowej: Anna i Andrzej Kiełbasa.

5. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Grzegorz Kuźnik, Marek Jarząb, Marcin Jarząb, Paweł Szczygieł, Jan Tarasek, Mariusz Sułowicz, Karol Sułowicz, Stanisław Średniawski, Helena Konicka, Tomasz Sułowicz, Stanisław Ząber, Witold Pawłowski, Antoni Stypuła, Adam Sułowicz, Krzysztof Siedlarz, Dariusz Kita, Maciej Kubiak, Łukasz Pawłowski, Marek Jeliński, Józef Jeliński, Grażyna Matyjaszek, Piotr Kostecki, Robert Filipowicz, Marcin Gągola, Łukasz Świerad, Ryszard Jarzmik, Stanisław Sułowicz i Jan Jarosz. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

Poniedziałek:

Maria Gągola, Zofia Sułowicz, Józef Stojek. KONIUSZOWA PODLESIE: Janusz Poręba, Daniel Gądek, Marcin Buchowicz.

Wtorek:

Stanisław Poręba, Andrzej Jarząb, Tomasz Bielak, Stanisław Filip, Zbigniew Filip i Krzysztof Gargula.

Środa:

Janusz Nowak, Krzysztof Nowak, Mariusz Stępień, Józef Stępień, Paweł Rola i Maria Nowak.

Czwartek:

Zdzisław Gargula, Teresa Michalik, Helena Sierotowicz, Andrzej Kożuch, Maria Kostecka i Robert Marszałek.

Piątek:

Gustaw Kostecki, Andrzej Jakubowski, Krzysztof Jakubowski, Tadeusz Łęczycki, Wiesław Pajor, Jerzy Głód.

7. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej spotkanie z Pismem świętym. Zapraszamy.

8. Przed kościołem LSO rozprowadza ciasta. Pozyskane środki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.

9. Informujemy, że I Komunie świętą w przyszłym roku planujemy 30 kwietnia 2022.

10. Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe ITER zaprasza do uczestnictwa w wycieczkach i pielgrzymkach krajowych oraz zagranicznych. Szczegóły na plakacie pod chórem. Pod chórem także program pielgrzymki młodzieży do Włoch. Zapisy u ks. Damiana.