IX Niedziela Zwykła- Ogłoszenia

1. Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy ks. Pawła.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.
  3. W środę wspomnienie św. Bonifacego. O 1730 różaniec papieski.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Od początku tygodnia zapraszamy do spowiedzi.
  5. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo wianków i dzieci – rano i wieczorem.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. procesja. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne wynagrodzenie Sercu Bożemu. Od 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wyjazd do chorych o 1330.
  7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  8. W niedzielę zbiórka do puszek na UJPII w Tarnowie i Krakowie.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Dziękujemy Kręgom Matki Bożej z Szensztatu za przygotowanie ołtarzy i udział w procesji z kapliczkami. Orkiestrze, LSO, dziewczynkom z DSM-u, niosącym feretrony, chorągwie, strażakom, Rycerzom Jana Pawła II, dziewczynkom za sypanie kwiatków, chłopcom dzwoniącym i wszystkim za uczestnictwo.
  11. Spotkania: w środę o 1630 spotkanie dla kandydatów na aspirantów i aspiranci, o 1700 ministrantów, w piątek o 1900 spotkanie lektorów, w sobotę o 930 spotkanie DSM-u i scholii z okazji Dnia Dziecka.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Kinga i Michał Filip, Krystyna i Andrzej Ogorzałek. Z Mogilna: Małgorzata i Jerzy Sikora, Klaudia i Adam Koniccy. Z Koniuszowej: Marta i Lesław Bieniek. Z kl. III: Kornelia Sułowicz, Filip Rola.
  13. W tym tygodniu pracowali lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Piotr Sapalski, Grażyna Filip, Andrzej Dara, Stanisław Śliwa, Jan Kociołek, Andrzej Ogorzałek, Mieczysław Górka, Andrzej Górka, Antoni Michalik, Michał Filip, Roman Baran, Władysław Damasiewicz, Jacek Filipowicz, Anna Damasiewicz, Jan Fyda i Władysław Szczygieł. Składamy Wam „Bóg Zapłać”.
  14. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:
Poniedziałek: Stanisław Majerz, Franciszek Mirek, Zbigniew Mężyk, Marcin Zwolenik. Posadowa Wieś: Andrzej Tarasek i Alfred Sułowicz.
Wtorek: Adam Ogorzałek, Eugeniusz Marchacz, Robert Wrona, Jan Jeleń, Bolesław Jachowicz i Wiesław Damasiewicz.
Środa: Dariusz Jasiński, Mirosław Hotloś, Rudolf Czernecki, Stanisław Kożuch, Szymon Gumulak i Józef Przychocki.
Czwartek: Janusz Jaworski, Marek Serafin, Andrzej Wargoła, Stanisław Przychocki, Piotr Pałubiak i Dawid Kita.
Piątek: Krzysztof Kita. Poddziale I: Narcyz Kita, Anna Kita, Andrzej Kita, Roman Stawiarski i Kamil Kita
  1. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie z Pismem św. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczestników Rekolekcji „Droga Maryi”, którzy chcieli by dołączyć.
  2. Dyrekcja i cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej z Mogilna zaprasza na Ekopiknik Rodzinny, oraz Jubileusz Koncert Orkiestry Dętej OSP Mogilni, z okazji 15-lecia działalności, oraz imprezę z Dj Burmii, a wszystko w niedzielę 9 czerwca od godz. 1400, przy Domu Kultury. Głosowanie do Europarlamentu w szkole, na sali gimnastycznej, wejście od strony boiska.
  3. W dniach 29 i 30 czerwca jest planowana dwudniowa piesza pielgrzymka z Piątkowej do Tuchowa. Więcej informacji na plakacie pod chórem.
  4. Serdecznie dziękuję Panu sołtysowi Zbigniewowi Sobczykowi z Koniuszowej i jego rodzinie na wielkie zaangażowanie w wystrojenie drogi, zorganizowanie banderii i innym, którzy pomagali. Z Mogilna Panom Kazimierzowi, Zbigniewowi i Krystianowi Fydom, Panu Markowi Zwolennikowi, oraz Panią z Domu Seniora za wieniec dębowy. Dziękuję również innym za zaangażowanie i pomoc.
  5. Członkowie Zespołu Regionalnego Janczowioki chcą pozyskać środki na działalność zespołu, ostatni etap to zebranie jak największej ilości podpisów pod swoim projektem, dlatego zwracają się z prośbą do mieszkańców z naszego terenu o wpisanie się na liście i podanie numeru PESEL. Podpisy będą zbierać przed kościołem za tydzień.
  6. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatnich wydarzeń w parafii.