III Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego.

2. We wtorek święto Nawrócenie Św. Pawła.

3. W środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa. O 1630 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

4. W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, która jest Matką wszystkich kościołów w diecezji.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Joanna i Władysław Damasiewicz. Z Mogilna: Andrzej Damasiewicz, Natalia i Marcin Zając. Z Koniuszowej: Marta i Dariusz Kiełbasa, Jadwiga i Jacek Sopalski, Cecylia i Adam Rola.

8. Ofiarę zamiast pracy złożyli: Stefan Sikoń, Marek Adamczyk, Krystyna Poręba, Zdzisław Czarnecki, Halina Mirek, Marian Mirek, Lesław Bieniek, Krzysztof Marcisz, Andrzej Kiełbasa, Stanisław Kmak, Tadeusz Strojny, Adam Bieniek. Składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

9. Na ten tydzień do pracy są zaproszeni:

Poniedziałek:

Stanisław Henk, Tadeusz Janisz. Nad Brzeziną i Zagóra: Józef Porębski, Wiesław Porębski, Artur Tarasek i Ireneusz Gajewski.

Wtorek:

Tadeusz Gajewski, Mariusz Dwojak, Zbigniew Szczecina, Jerzy Baczyński, Marcin Ruchała i Grażyna Bugara.

Środa:

Józef Ruchała, Franciszek Ruchała, Jan Woliński, Piotr Orzechowski, Dominik Ogorzałek i Marian Szlag.

Czwartek:

Krzysztof Gajewski, Maksymilian Ogorzałek, Tadeusz Bulanda, Kazimierz Mordarski, Stanisław Jeliński i Grzegorz Ruchała.

Piątek:

Hieronim Kiełbasa, Marcin Górka, Łukasz Kociołek, Grzegorz Kociołek, Piotr Kociołek i Adam Mogilski.

10. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi o przekazywanie 1 %.

11. Na adoracje piątkowe na końcu ławek będą przygotowywane teksty z niedzielnej ewangelii, aby można je wykorzystać jako pomoc w modlitwie.

12. W sobotę o 1800 i w niedzielę i 1700 w Domu Kultury w Mogilnie będą wystawiane Jasełka przygotowane przez DSM i LSO pod przewodnictwem ks. Szczepana. Serdecznie zapraszamy