ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

V Niedziela Wielkiego Postu-Ogłoszenia

1.Dzisiaj na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. W Korzennej akcja krwiodawstwa. Przed kościołem kiermasz świąteczny.

2.W środę o 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

3.W piątek o godz. 1800 odbędzie się Droga Krzyżowa w plenerze - od Krzyża do Kościoła i po niej Msza św. Strażaków prosimy o kierowanie ruchem.

4.Przyszła niedziela – Palmowa. Na Mszy św. o 1100 poświęcenie palm, procesja i konkurs palm. Składka na cele budowlane i zmiana tajemnic różańcowych.

5.Spotkania: We wtorek po Mszy wieczornej lektorzy. W środę po Mszy wieczornej ministranci. W czwartek o 1630 Krąg Misyjny. W sobotę o 900 DSM.

6.W ciągu tygodnia będzie możliwość składania darów dla potrzebujących z okazji świąt.

7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kościół: Z Posadowej: Helenie i Józefowi i Sebastianowi. Z Koniuszowej: Katarzynie i Wisławowi. Dziękujemy za ofiarowanie dęba na ławki Marii i Wiesławowi z Mogilna. Młodzieży przyjmującej bierzmowanie i ich rodzicom, za złożenie ofiary na konfesjonał. Pani Helenie za ufundowanie trzeciego konfesjonału. Dziękujemy za ofiary złożone dla Ojca Andrzeja Filipa, wyniosły 13 500 zł.

9.W zakrystii można się zapisywać na pielgrzymkę na Kalwarię w Wielki Piątek. Wyjazd o 130. Koszt 35 zł.

10.Spowiedź wielkanocna będzie w Wielki Poniedziałek w godz. 1430 do 1900.

11.W sobotę o 830 wyjazd do chorych i starszych przed świętami. Tylko do tych którzy zostaną zgłoszeni.

12.Centrum Kultury w Korzennej serdecznie zaprasza na pierwszy Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 13 kwietnia tj. sobota na Placu Targowym w Korzennej od godziny 9.00. Podczas jarmarku będzie można zakupić ozdoby świąteczne, stroiki, palmy, rękodzieła a także wypieki i wędliny na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich oraz Domu Seniora w Mogilnie. Nie zabraknie również degustacji swojskich wyrobów kulinarnych i tradycyjnych potraw.

13.Rozpoczynamy na nowo kolejkę do pracy. Na ten tydzień zapraszamy: Koniuszowa Nad Brzeziną i Za Górą:

Poniedziałek: Józefa, Wiesława, Artura, Ireneusza, Tadeusza i Mariusza.

Wtorek: Zbigniewa, Jerzego, Marcina, Grażynę, Józefa i Franciszka.

Środa: Jana, Piotra, Dominika, Mariana, Krzysztofa i Maksymiliana.

Czwartek: Tadeusza, Kazimierza, Stanisława, Grzegorza, Wandę i Hieronima.

Piątek: Marcina, Piotra, Grzegorza, Grzegorza, Marcina i Hieronima.

Praca od godz. 800 w tartaku w Koniuszowej – pomoc przy przecieraniu dębów. Jeżeli ktoś ma czas i chce odrobić sobie kolejkę to chętnie zapraszamy.

do_gory