ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

Niedziela Palmowa- Ogłoszenia

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. Od poniedziałku do środy dodatkowa możliwość spowiedzi pół godziny po mszy św. wieczornej.
 3. W środę o 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.
 4. W czwartek o 1100 próba asysty LSO.
 5. Są do nabycia baranki wielkanocne i paschały. Zachęcamy, by te paschaliki przynieść w sobotę wieczorem do kościoła, zapalić je w czasie śniadania wielkanocnego, a później zanieść na groby naszych zmarłych.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Treść tych czasopism pomoże nam lepiej przeżyć nadchodzące dni.
 7. Do środy można składać dary do kosza dla potrzebujących.
 8. Składamy Bo zapłać za ofiary złożone na kościół: Z Posadowej: Maria Średniawska. Z Mogilna: Helena Skowron, Maria Kita, Kinga Jasińska, Agata i Jerzy Ruchała, Zofia Pączek, Agnieszka i Mateusz Kos, Lidia i Adam Kita. Z Koniuszowej: Janina i Mirosław Kożuch.
 9. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Kazimierz Jeliński, Krzysztof Sopalski, Kinga Jasińska, Mariusz Jasiński, Józef Damasiewicz, Rafał Damasiewicz, Daniel Polański, Adam Kita, Wiesław Oleksy, Józef Jaworecki, Andrzej Obrzut, Mateusz Kos, Marek Biskup, Łukasz Biskup, Tomasz Markowicz, Maria Filip, Aleksander Giza, Edyta Baran, Małgorzata Fyda, Stanisław Zwolenik i Paweł Poręba. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Na ten tydzień jest zaproszony:
Poniedziałek: Albert Leśniak, Paweł Trojan, Waldemar Janusz, Lidia Poręba, Dariusz Gniadecki i Ferdynand Poręba.
Wtorek: Antoni Waz, Paweł Kruczek, Patryk Kruczek, Dawid Kruczek, Julita Filip i Tadeusz Zwolenik.
Środa: Józef Filip, Andrzej Baran, Zofia Klimontowska, Tomasz Bieda, Józef Rola i Wiesław Bochenek.
 1. Od jutra msze św. wieczorem o godz. 1800.
 2. Związku z wyborami samorządowymi w dniu 7 kwietnia, akcja honorowego oddawania krwi w Korzennej jest przniesiona na 14 kwietnia.
 3. Porządek liturgii Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2400.

Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 800.

Po południu o godz. 1600 Koronka do Miłosierdzia Bożego – rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, następnie Droga Krzyżowa i o 1700 Liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii Gorzkie Żale, możliwość prywatnej adoracji krzyża i adoracja Pana Jezusa w Grobie do 2400. Szacunek Krzyżowi możemy oddać przez uklęknięcie i skłon, lub przez ucałowanie. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Prosimy o przystrojenie krzyży. Strażaków prosimy o podjęcie czuwania przy Grobie Pańskim.

Wielka Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 800.

Błogosławieństwo pokarmów o godz. 830 do 1300, co 30 minut. Jeżeli ktoś zechce może podzielić się ze strażakami z Drużyny Młodzieżowej słodyczami i owocami. W czasie adoracji Krzyża dzieci mogą składać skarbonki ze swoimi ofiarami. Zachęcamy, do zachowania postu.

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 1900. Do kościoła prosimy przynieść świece. Zachęcamy do udziału w adoracji w ciągu dnia i liturgii wieczorem.

Niedziela Wielkanocna – o godz. 600 procesja rezurekcyjna, a następnie Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 900 1100 1500. Proszę o przygotowanie feretronów.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 700, 900 1100 1500. Składka przeznaczona jest na KUL i UJPII.

 

do_gory