ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

XXXIV Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za chwilę odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za odmówienie tych modlitw i wypełnienie pozostałych warunków można zyskać odpust zupełny.

 2. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu Pana Organistę, członków naszej orkiestry, zespołu, scholi i wszystkich upiększających liturgię śpiewem i graniem.

 3. W środę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lang i Towarzyszy. O 1700 nowenna.

 4. W piątek od 1600 adoracja.

 5. Najbliższa niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny. W tym dniu przypada 12. rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji - ks. Bpa Andrzeja Jeża, otoczmy Go naszą modlitwą. Na Msze Św. na 11 zapraszamy uczniów klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania.

 6. Zachęcamy do zakupu czasopism religijnych. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny”. Jako dodatek do Gościa Niedzielnego jest płyta z filmem, który przybliża postać wczoraj ogłoszonym błogosławionym ks. Jana Machę.

 7. Spotkania: w środę po Mszy św. lektorzy, w czwartek po Mszy św. ministranci, w piątek o 1930 młodzież.

 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiarę na kościół: Z Mogilna: Maria Kita, Krystyna Kantor, Irena i Marian Nowak. Koniuszowej: Beata i Sławomir Kowalczyk.

 9. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Stanisław Mordarski, Jerzy Baran, Franciszek Mirek, Adam Ogorzałek, Józef Przychocki, Andrzej Wargoła, Stanisław Ząber, Antoni Stypuła, Maciej Kubiak, Józef Jeliński, Grażyna Matyjaszyk, Stanisław Sułowicz, Jan Jarosz, Zofia Sułowicz i Józef Stojek. Serdecznie Wam dziękujemy.

 10. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

  Poniedziałek:

  KONIUSZOWA PODLESIE: Janusz Poręba, Daniel Gądek, Marcin Buchowicz, Stanisław Poręba, Andrzej Jarząb i Tomasz Bielak.

  Wtorek:

  Stanisław Filip, Zbigniew Filip, Czesław Gargula, Krzysztof Gargula, Janusz Nowak i Krzysztof Nowak.

  Środa:

  Mariusz Stępień, Józef Stępień, Paweł Rola, Maria Nowak, Zdzisław Gargula i Teresa Michalik.

  Czwartek:

  Helena Sierotowicz, Andrzej Kożuch, Maria Kostecka, Robert Marszałek, Gustaw Kostecki i Andrzej Jakubowski.

  Piątek:

  Krzysztof Jakubowski, Tadeusz Łęczycki, Wiesław Pajor, Jerzy Głód, Bogdan Michalik i Jan Kiełbasa.

 11. Ks. bp Ordynariusz zwraca się z apelem o modlitwę w intencji Ojczyzny i o pokojowe rozwiązanie problemów na wschodniej granicy. Od dzisiaj rozpoczyna się „sztafeta modlitewna” w naszej diecezji. Poszczególne parafie mają wyznaczony dzień modlitwy, dla naszej parafii to będzie 21 marzec, ale o naszej Ojczyźnie chciejmy pamiętać w modlitwie każdego dnia.

 12. Szkoła Podstawowa z Koniuszowej zaprasza do ogólnoparafialnego konkursu szopek. Termin dostarczenia do szkoły do 17 grudnia. Szczegóły regulaminu na stronie parafialnej i facebook.

do_gory