ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

XXXIII Niedziela Zwykła- Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest obchodzony w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich z tej okazji są rozprowadzane „Chlebki miłosierdzia”. Pozyskane środki są przeznaczane na pomoc dla ubogich. Pod chórem są do zabrania takie chlebki. Ofiarę można dzisiaj lub w tygodniu wrzucić do skrzynki.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 3. We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 4. W środę wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu Pana Organistę, członków naszej orkiestry, chóru, zespołu, scholi i wszystkich upiększających liturgię śpiewem i graniem. Serdecznie zapraszamy na pierwszy wytęp naszego chóru.
 5. W piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lang i Towarzyszy. Od 1600 adoracja.
 6. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny.
 7. Zachęcamy do zakupu czasopism religijnych. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość Niedzielny”.
 8. Spotkania: W czwartek na Msze św. wieczorną zapraszamy dzieci z kl. III-ich, otrzymają poświęcone medaliki. Również w czwartek o 1600 spotkanie kandydatów na ministrantów i aspirantów. W piątek o 1930 młodzież. W sobotę o 930 DSM.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiarę na kościół: Z Posadowej: Halina i Józef Stojek, Zofia i Ryszard Jarzmik, Paulina i Łukasz Świerad, Alfreda i Ferdynand Filip. Z Mogilna: Maria Kita, Grażyna i Bogdan Bugara, Ewa i Michał Szlag, Ewelina i Bartłomiej Bugara. Z Koniuszowej: Marta i Dariusz Kiełbasa, pewna osoba, Dorota i Andrzej Ruchała.
 10. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Andrzej Bugara, Michał Kędra, Halina Damasiewicz, Zdzisław Czernecki, Lesław Bieniek, Józef Rola. Serdecznie Wam dziękujemy.
 11. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:
Poniedziałek: Krzysztof Marcisz, Adam Bieniek, Andrzej Kiełbasa, Stanisław Kmak, Tadeusz Strojny i Mieczysław Szczygieł.
Wtorek: Adam Bieniek, Gerard Strojny, Stanisław Henk, Tadeusz Janisz. Nad Brzezina i Zagóra: Józef Porębski i Wiesław Porębski.
Środa: Artur Tarasek, Ireneusz Gajewski, Tadeusz Gajewski, Mariusz Dwojak, Zbigniew Szczecina i Jerzy Baczyński.
Czwartek: Marcin Ruchała, Grażyna Bugara, Józef Ruchała, Franciszek Ruchała, Jan Woliński i Piotr Orzechowski.
Piątek: Dominik Ogorzałek, Marian Szlag, Krzysztof Gajewski, Maksymilian Ogorzałek, Tadeusz Bulanda i Kazimierz Mordarski.
 1. Dzisiaj o godz. 1700 w Domu Kultury przedstawienie teatralne pt. „Stracone marzenia”.
 1. Cieszymy się, że udało się wykonać parking pod Domem Kultury i boisko do piłki plażowej, które już służą całej naszej społeczności parafialnej. Koszt tej inwestycji to ponad 283 tyś zł. Środki te pozyskali strażacy z dotacji. Powstały jednaj dodatkowe koszty jak przygotowanie projektu, czy inne konieczna prace, które wykraczają poza projekt. Koszt tych dodatkowych wydatków to 18 tyś zł. Dlatego strażacy zwracają się serdeczną prośbą o pomoc, ponieważ sami nie są wstanie pokryć tych kosztów, dlatego prośba, aby w przyszłą niedziele wesprzeć ich ofiarami do puszek.
do_gory