XXXII Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek dla ks. Pawła.

2. W wtorek święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateranejskiej.

3. W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego.

4. W czwartek w naszej wspólnocie przeżywamy radosną uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Marcina Bpa. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 – suma i 1500prosimy o przygotowanie i zabranie feretronów i chorągwi. Słowo Boże do nas wygłosi ks. Bartosz Chęciek – Dyrektor Wydawnictwa „Biblos”.

5. Jest to również 103 rocznica odzyskania niepodległości. W naszej modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.

6. W piątek wspomnienie Św. Jozafata. Od 1600 adoracja. Naj. Sakramentu.

7. W sobotę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna. Pierwszych polskich męczenników.

8. W przyszła niedziela budowlana i zmiana tajemnic różańcowych. W Kościele Powszechnym będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

9. Spotkania: W środę o 1600 aspiranci, na Msze wieczorną i spotkanie zapraszamy uczniów kl. VIII z rodzicami. W piątek o 1930 młodzież. W sobotę o 845 schola, o 930 DSM.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest Promyczek Dobra, a dla przedszkolaków Mały Promyczek Dobra.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Maria Średniawska, Adam Kubiak, pewna rodzina, Michalina i Piotr Szczygieł, Beata i Piotr Filip. Z Mogilna: Maria Kita. Z Koniuszowej: Danuta i Ryszard Król, Waleria Pach, Katarzyna i Jan Sopalski, Julia i Józef Bochenek.

12. W tym tygodniu pracowali, lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Tomasz Sierotowicz, Paweł Jeliński, Jan Damasiewicz nr 81, Marcin Jarząb, Marek Jarząb, Adam Ruchała, Ryszard Ruchała, Jan Filip, Stanisław Czernecki, Władysław Filip, Piotr Szczygieł, Piotr Gniadecki, Paweł Szczygieł, Andrzej Ogorzałek, Mariusz Baran, Mieczysław Górka, Antoni Michalik, Stanisław Chrobak, Piotr Filip, Jacek Filipowicz, Paweł Filip, Władysław Szczygieł, Stanisław Majerz, Alfred Sułowicz, Jan Jeleń, Wiesław Damasiewicz, Dariusz Jasiński, Mirosław Hotloś, Rudolf Czernecki, Artur Stawiarski i Jan Przychocki. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

13. Na ten tydzień do pracy jest proszony:

Poniedziałek:

Józef Przychocki, Janusz Jaworski, Marek Serafin, Andrzej Wargoła, Stanisław Przychocki i Piotr Pałubiak.

Wtorek:

Dawid Kita, Krzysztof Kita. POSADOWA PODDZIALE: Narcyz Kita, Anna Kita, Andrzej Kita i Roman Stawiarski.

Środa:

Jan Tarasek, Mariusz Sułowicz, Rafał Bacia, Mateusz Pałubiak, Karol Sułowicz i Stanisław Średniawski.

Piątek:

Helena Konicka, Tomasz Sułowicz, Andrzej Siedlarz, Janina Sułowicz, Adam Ząber i Stanisław Ząber.

14. W czasie odpustu młodzież będzie rozprowadzać cukierki odpustowe.