XXXII Niedziela Zwykła- Ogłoszenia

1.Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również niedziela budowlana. Serdecznie dziękujemy za Wasze ofiary. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Pomoc ta jest skierowana do Republiki Środkowoafrykańskiej.

2.W poniedziałek święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateranejskiej.

3.We wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego.

4.W środę w naszej wspólnocie przeżywamy radosną uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Marcina Bpa. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 – suma i 1600prosimy o przygotowanie i zabranie feretronów i chorągwi, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

5.W czwartek wspomnienie Św. Jozafata.

6.W piątek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna. Pierwszych polskich męczenników. Od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.W przyszła niedzielę będziemy w Kościele przeżywać Światowy Dzień Ubogich.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Emilia Sułowicz, Maria Średniawska, Maria Kita. Z Mogilna: Maria Fornagiel, Maria i Marek Jarząb. Koniuszowej: Wiktoria i Jan Fyda.

10.W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Waleria Rola, Grzegorz Kuźmiak, Marek Filip, Jan Filip, Stanisław Czernecki, Władysław Filip, Antoni Frączek, Stanisław Śliwa, Piotr Gniadecki, Jan Kociołek, Andrzej Ogorzałek, Antoni Michalik, Stanisław Chrobak, Michał Filip, Jerzy Baran, Sławomir Damasiewicz. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

11.Na ten tydzień do pracy jest proszony:

Poniedziałek: Władysław Damasiewicz, Rafał Sekuła, Jacek Filipowicz, Stanisław Damasiewicz, Małgorzata Kożuch i Jan Fyda.

Wtorek: Paweł Filip, Krzysztof Ogorzałek, Jan Filip, Władysław Szczygieł, Józef Kożuch i Maria Majerz.

Czwartek: Stanisław Majerz, Franciszek Mirek, Zbigniew Mężyk, Marcin Zwolenik. POSADOWA WIEŚ:  Andrzej Tarasek i Alfred Sułowicz.

Piątek: Adam Ogorzałek, Eugeniusz Marchacz, Robert Wrona, Jan Jeleń, Bolesław Jachowicz i Wiesław Damasiewicz.

12.W czasie odpustu będzie można wesprzeć dzieci z scholii, które wraz z rodzicami będą kwestować na zakup pelerynek liturgicznych, rozprowadzając ciasta i cukierki odpustowe.

13.Apel Wojewody Małopolskiego: Zachęcamy do angażowania się w pracę w szpitalu tymczasowym w Tarnowie lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenia sanitarne i wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia. Osoby zainteresowane w sprawie pracy kontakt: szpitaltymczasowy@lukasz.med.pl/ Zwracamy się także z apelem do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID i mogą oddać osocze.