XXIX Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1.Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka na cele misyjne.

2.W poniedziałek na Msze św. wieczorną zapraszamy całą społeczność Szkoły Podstawowej z Mogilna z racji wspomnienia patrona bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.

3.We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego.

4.W środę o 1630 różaniec papieski.

5.W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.

6.W piątek od 1600 adoracja.

7.Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowe podwójne „Miłujcie się”.

9.Składamy serdeczne „Bóg zapłać”, tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Zofia i Andrzej Kita, Michalina i Piotr Szczygieł, Wanda i Władysław Baran. Z Mogilna: Monika i Krzysztof Kość-Fećko, Sabina i Paweł Poręba. Z Koniuszowej: Agata i Stanisław Jeliński, Michalina i Czesław Ruchała.

10.W tym tygodniu pracowali, lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Piotr Szczygieł, Robert Chronowski, Rafał Gągola, Piotr Ogorzałek, Piotr Jeliński, Jerzy Ruchała, Jan Filip, Józef Ogorzałek, Marcin Mikulski, Piotr Przychocki, Wojciech Ogorzałek, Eugeniusz Filipowicz, Andrzej Fornagiel, Zbigniew Fyda, Bogdan Skowron. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

11.Na ten tydzień do pracy jest zapraszamy:

Poniedziałek: Stanisław Bugara, Rafał Filipowicz, Piotr Sopalski, Jacek Popiela, Konrad Skowron i Józef Zwolenik.

Wtorek: Jan Skowron, Jadwiga Ogorzałek, Stanisław Stachura, Stanisław Klimontowski, Jakub Filip i Elżbieta Obrzut.

Środa: Franciszek Filip, Czesław Orlecki, Andrzej Konicki. POSADOWA PODLAS: Grażyna Filip, Józef Kociołek i Tadeusz Sułowicz.

Czwartek: Jan Chruściel, Józef Filip, Antoni Jędrusik, Stanisław Jarecki, Rafał Filip i Stanisław Szczygieł.

Piątek: Marian Szczygieł, Adam Kożuch, Ryszard Ruchała, Stanisław Gołąb, Marek Filip i Henryk Chronowski.

12.Można składać w zakrystii kartki z wypominkami.

13.W przyszłą niedziele na godz. 1700 zapraszam Radę Parafialną, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i pozostałych członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, na kolejne spotkanie.

14.Do końca października można składać nakrętki na studnie na misjach. Na chwilę obecną mamy ponad 50 dużych worków. Można też składać makulaturę.

15.Od przyszłej niedzieli młodzież będzie prowadziła sprzedaż zniczy.

16.W czwartek odbędzie się egzamin dla kl. VIII – przed sakramentem bierzmowania. Na godz. 1600 do kościoła zapraszamy młodzież z rodzicami z Koniuszowej, na 1620 z Posadowej, a po Mszy św. z Mogilna.

17.Z racji wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych dotyczących ilości osób w kościele, Ks. Bp Ordynariusz udziela dyspensy na terenie całej diecezji od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Równocześnie przestrzega by lenistwo nie było powodem utraty łączności z Chrystusem w Eucharystii i ograniczenia się do korzystania tylko z mediów.