XXIV Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1.Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy radość z okazji odpustu parafialnego.

2.W poniedziałek święto Podwyższenie Krzyża Świętego.

3.We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

4.W środę wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana. O 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

5.W piątek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.W sobotę od 1700 nabożeństwo do św. Ojca Pio.

7.W sobotę piesza pielgrzymka z Nowego Sącza do Limanowej – tylko 150 osób. Są specjalne zapisy. Organizatorzy zachęcają do rodzinnego pielgrzymowania.

8.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9.Spotkania: W środę na 1600 zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. W czwartek o 1700 Krąg Misyjny. W piątek o 1930 grupa młodzieżowa. W sobotę o 845 schola, o 930

10.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Józef Orlecki, Czesław Siedlarz. Z Mogilna: Józefa i Marek Biskup, Wiesław Marcisz, Bogumiła i Krzysztof Zwolenik. Z Koniuszowej: Antonina i Marian Szlag, Maria i Józef Bugara, Marzena i Zdzisław Czernecki.

11.W tym tygodniu pracowali, lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Tomasz Sierotowicz, Marian Szlag, Alicja Szarek, Salomea Oleksy, Kinga Jasińska, Julian Zwolenik, Mariusz Jasiński, Justyna Smaga, Adam Kita, Julian Gajdosz, Wiesław Marcisz, Józef Jaworecki, Andrzej Obrzut, Mateusz Kos, Marek Biskup, Jerzy Kruczek, Paweł Gruca, Maria Filip, Aleksander Giza, Edyta Baran, Dariusz Kantor, Małgorzata Fyda, Stanisław Zwolenik i Paweł Poręba. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

12.Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

Poniedziałek: Lidia Poręba, Dariusz Gniadecki, Ferdynand Poręba, Antoni Waz, Paweł Kruczek i Patryk Kruczek.
Wtorek: Marta Kociołek, Tadeusz Zwolenik, Józef Filip, Andrzej Baran, Anastazja Dmasiewicz i Zofia Klimontowska.
Środa: Tomasz Bieda, Józef Rola, Wiesław Bochenek, Jan Oleksy, Jerzy Szczurek i Krzysztof Kość-Fećko.
Czwartek: Helena Goły, Małgorzata Kożuch, Leokadia Gawron, Piotr Filip, Bernard Bugara i Leszek Pach.
Piątek: Zuzanna Pach, Maria Konicka, Edward Ruchała, Sławomir Olszyński, Daniel Bieniek i Wiesław Gnylewicz.

13.Orkiestra Dęta OSP w Mogilnie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieli by do niej dołączyć. Spotkania odbędą się w dwie najbliższe soboty – 19 i 26 września, o godz. 1000 w Domu Kultury w Mogilnie. Mile widziane są osoby, które już grają oraz te, które chcą rozpocząć swoją przygodę z orkiestrą.