ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

Wszystkich Świętych- Ogłoszenia

1.Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek dla ks. Pawła. W Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjne była prowadzona zbiórka do puszek na cmentarzu dla Seminarium Duchownego w Tarnowie. W tym roku nie może się odbyć przy cmentarzu, dlatego proponujemy zbiórkę przed kościołem dzisiaj i jutro, a później podzielimy tę kwotę na seminarium i dla ks. Pawła.

2.W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 630, 715, 900, 1700.

3.W tym roku Papież Franciszek dał możliwość zyskiwania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu przez cały miesiąc listopad.

4.W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza. Nowenna do MBNP.

5.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. Od początku tygodnia możliwość spowiedzi. Wyjazd do chorych w piątek od 1330. Jeżeli ktoś jest chory lub ma obawy i chce zrezygnować w ten piątek z przyjazdu kapłana to prosimy o zgłoszenie.

6.W piątek od 1600 adoracja. O 2015 Msza św.

7.W sobotę od 1600 nabożeństwo do Matki Bożej. Również w sobotę po Mszy św. rozstrzygnięcie różańcowego konkursu plastycznego.

8.W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Niedziela budowlana. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy Promyczek Dobra, a dla przedszkolaków Mały Promyczek Dobra z niespodziankami.

10.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Janina i Tadeusz Sikoń. Z Mogilna: Weronika i Alfred Sułowicz. Z Koniuszowej: Małgorzata i Jacek Fornagiel i pewnym osobom.

11.W tym tygodniu pracowali lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Jacek Fornagiel, Maria Hatlaś, Jan Jarząb, Marcin Jarosz, Stanisław Kubisz, Eugeniusz Skowron, Józef Kociołek, Stanisław Jarecki, Marcin Szczygieł, Adam Kożuch, Tadeusz Sikoń, Stanisław Kazana, Stanisław Fyda, Kamil Gargula, Stefan Natanek, Antoni Czernecki, Marian Martuszewski, Zbigniew Więcek, Piotr Szczygieł, Jacek Filip i Stanisław Kiełbasa. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

12.Na ten tydzień do pracy jest proszony:

Wtorek: Piotr Gniadecki, Jan Kociołek, Stanisław Gniadecki, Paweł Szczygieł, Andrzej Ogorzałek i Mariusz Baran.

 

Środa: Mieczysław Górka, Łukasz Górka, Marian Kantor, Andrzej Górka, Andrzej Król i Jan Sołdra.

 

Czwartek: Antoni Michalik, Jan Janusz, Stanisław Chrobak, Krzysztof Baran, Jan Filip i Michał Filip.

 

Piątek: Piotr Filip, Teresa Kiełbasa, Roman Baran, Jerzy Baran, Andrzej Oleksy i Sławomir Damasiewicz.

 

 

13.W dalszym ciągu można jeszcze składać kartki z wypominkami. W miesiącu listopadzie o 1630 różaniec z wypominkami za zmarłych.

14.Jest podejmowana inicjatywa „Różaniec Do Granic Nieba”, od 1 do 8 listopada jako przebłaganie za grzech aborcji i za cierpienia nienarodzonych dzieci. Zachęcamy do włączenia siew tę inicjatywę. Więcej informacji na stronach internetowych parafii.

do_gory