IV Niedziela Wielkiego Postu LAETARE- Ogłoszenia

1. W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa.
  2. Również jutro w Krakowie w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów nasz rodak Janusz Kociołek będzie składał śluby wieczyste. Gratulujemy Mu tego pięknego wydarzenia i otaczamy naszą modlitwą.
  3. W środę różaniec papieski o 1730 i nowenna do MBNP.
  4. W czwartek o 1600 spotkanie aspirantów i ministrantów. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież z kl. 8 na próbę przed sakramentem bierzmowania.
  5. W piątek droga krzyżowa o 1600 i o 1700. Zapraszamy również na plenerową drogę krzyżową przygotowaną przez „Teatr Dabar”, która rozpocznie się koło stadionu o godz. 19:00 i zakończy w kościele. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionów czy  też zniczy.
  6. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji. Pod chórem są deklaracje duchowej adopcji. Prosimy, by chętne osoby wzięły taki formularz ze sobą, wypełniły w domu i złożyły w sobotę na Mszy św. uroczyste przyrzeczenie.
  7. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Zachęcamy do przygotowania palm wielkanocnych.
  9. Można nabywać baranki wielkanocne i paschały rozprowadzane przez Caritas.
  10. Pod chórem nowe czasopisma zachęcamy do czytania. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę złożoną na kościół: Z Posadowej: Dorota i Jan Tarasek. Z Koniuszowej: Pewna rodzina, Janina i Michał Kożuch, Marta i Dariusz Kiełbasa. Z Mogilna: Marta i Michał Nazimek, Paulina i Dariusz Ogorzałek, Bogumiła i Krzysztof Zwolenik, Agata i Robert Pach, Józefa i Jerzy Damasiewicz i pewna osoba.
  12. W niedziele 26 marca w Korzennej, w budynku OSP akcja honorowego oddawania krwi od 900 do1400. Prośba, aby przed oddaniem krwi przez 48 godz. unikać spożywania tłustych potraw.
  13. Grupa teatralna ODEON z Binczarowej zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, które przedstawi 26. marca o godz. 1630 w DK Mogilno
  14. Została wykonana kolejna część siedzeń dla ministrantów. Cieszymy się, że pięknieje wystrój naszego kościoła.
  15. W czwartek 30 marca br. o godz. 1400 pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza w Bazylice Mniejszej w Nowym Sączu odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej.
  16. W sobotę w naszej parafii rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna. Poprzednia była siedem lat temu. W czasie jej trwania odbędą się spotkania z grupami parafialnymi. Szczegółowy program na odwrocie kartek z intencjami a także w artykule "Program Wizytacji Kanonicznej 2023". Prośmy o Boże błogosławieństwo na czas tej wizytacji, aby Pan Bóg przez słowa Ks. Biskupa i błogosławieństwo umocnił naszą wiarę.