ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim- Ogłoszenia

1.Przed kościołem zbiórka do puszek dla ks. Pawła.

2.Ponieważ wszystko wskazuje, że ograniczenia odnośnie ilości osób w kościele potrwają dłużej, dlatego, aby ułatwić wymianę ludzi zmieniamy godziny Mszy św. w niedzielę i święta. Wypominki będą o godz. 815.

3.W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 845, 1000, 1115 i 1600. Na mszach poświęcenia złota, kadzidła i kredy. Sładka na cele misyjne. Dzieci z Kręgu Misyjnego będą rozdawać pod chórem poświęcone kredę, kadzidło i różańce misyjne. Kto zechce może złożyć ofiarę przeznaczoną na misyjne chusty dla dzieci.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z modlitwami za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5.W piątek od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. Niedziela budowlana. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

7.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiarę na kościół: Z Posadowej: Monika Martuszewska, Waleria i Marcin Martuszewscy, Monika i Sławomir Damasiewicz, Karolina i Rafał Sekuła, Agnieszka i Stanisław Średniawscy, Maria Średniawska, Emilia Sułowicz, Małgorzata Stelmach. Z Mogilna: Pewna rodzina, Magdalena i Krzysztof Sapalski, Aneta i Robert Sułowicz, Ewelina i Marcin Głód, Anna i Piotr Jeliński. Z Koniuszowej: Krzysztof Poręba, Agata i Jarosław Ogorzałek, Małgorzata i Robert Kiełbasa, Bogumiła i Bogdan Młynarczyk, Magdalena i Tomasz Pach.

8.Ofiarę zamiast pracy złożyli: Ryszard Sierotowicz, Tomasz Pach, Grzegorz Kwaśniewski, Patryk Kruczek, Małgorzata Stelmach, Jan Kożuch, Mirosław Król, Henryk Siedlarz, Franciszek Ruchała, Daniel Adamczyk, Katarzyna Rola, Jarosław Jaworski, Bogdan Młynarczyk, Jarosław Ogorzałek. Serdecznie Wam dziękujemy.

9.Pod chórem jest lista rodzin, które złożyły ofiarę na sprzątanie kościoła od 9 września do końca roku. Serdecznie za te ofiary Wam dziękujemy. W razie jakiś nieścisłości prosimy o zgłoszenie. Ofiary na sprzątanie w roku 2021 są w kwocie 70 zł od rodziny.

10.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 1600 w kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Młodzieżowego. Serdecznie zapraszamy.

11.W grudniu Stolica Apostolska ogłosiła, że rozpoczął się w Kościele rok św. Józefa. W związku z tym są nowe możliwości zyskiwania odpustów. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

12.Jutro o 1300 wprowadzenie, o1400 pogrzeb + Anastazji Damasiewicz, z Mogilna.

13.Z racji kolędy na Mszach św. o 1000 będziemy świecić. wodę do pokropienia naszych domów. Ze względów sanitarnych prosimy o przyniesienie jej ze sobą.

do_gory