ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

I Niedziela Adwentu-Ogłoszenia

 

1.Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest przygotowaniem do Bożego Narodzenia i czasem, który przypomina nam o potrzebie przygotowania się na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu świata.

2.Ofiarami do puszek wspieramy ks. Pawła.

3.Można nabywać świece na stół wigilijny. Ofiara od 5 zł w górę.

4.Roraty o godz. 630, o 610 Godzinki do Matki Bożej. Zachęcamy dzieci, - nie tylko te małe, ale również większe, aby przychodziły na Roraty z podpisanymi serduszkami, będzie je można składać przed Mszą św. do koszyczka przy ołtarzu. Na końcu Mszy będzie losowanie dzieci, które zabiorą ze sobą do domu Dzieciątko Jezus. Za udział w roratach będą otrzymywać naklejki. Po roratach zapraszamy dzieci do salki na drożdżówkę, zwłaszcza te, które idą prosto do szkoły.

5.We wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

6.W środę nowenna do MBNP.

7.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, z tradycyjnymi nabożeństwami. Wyjazd do chorych w piątek od 1330. Wieczorem o 1945 adoracja prowadzona przez młodzież i o 2015 Msza św.

8.W sobotę wspomnienie św. Ambrożego. O 1600 nabożeństwo do Matki Bożej.

9.W niedzielę Uroczystość Matki Bożej Niepokalanej Poczętej. O 830 będzie śpiewany hymn Akathistos ku czci Matki Bożej Niepokalanej. Na Mszę o godz. 1100 32 dziewczynki zostaną przyjęte do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy również dzieci z kl. III – otrzymają poświęcone medaliki. W Nowym Sączu odpust. Suma o 1200.

10.Również w sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy dzieci i młodzież z grup apostolskich na spotkanie ze Św. Mikołajem.

11.Za tydzień niedziela budowlana. Po mszach zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem puszka jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12.Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 20 grudnia, w piątek.

13.Zachęcamy do zakupu czasopism religijnych. Dla dzieci jest nowy „Promyczek Dobra” i dla przedszkolaków „Mały Promyczek Dobra”, z niespodziankami.

14.Spotkania: We wtorek po Mszy św. aspiranci, o 1900 W środę po Mszy św. ministranci. W czwartek o 1600 Krąg Misyjny. Natomiast na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież z VIII wraz z rodzicami. W piątek na godz. 1900 grupa młodzieżowa. W sobotę o 900 DSM. O 1000 schola.

15.Młodzież rozprowadza przez siebie wykonane kartki świąteczne.

16.Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary na kościół: Z Posadowej: Halinie i Krzysztofowi, Helenie i Karolowi, Joannie i Władysławowi, Helenie i Józefowi, Grażynie, Zofii i Józefowi, Sylwii, Annie i Krzysztofowi, Reginie i Edwardowi. Z Mogilna: Jadwidze i Andrzejowi, Zofii i Władysławowi, Agacie i Robertowi, Janinie, Walerii, Annie i Adamowi, Jolancie i Pawłowi, Elżbiecie i Kazimierzowi, Marii i Stanisławowi, Justynie i Jerzemu, Wandzie i Tadeuszowi, Józefie i Stefanowi, Annie i Henrykowi, Krzysztofie i Janowi, Urszuli i Józefowi, Danucie i Grzegorzowi, Zbigniewowi, Annie i Piotrowi. Z Koniuszowej: Marii i Józefowi, Beacie i Sławomirowi, Salomei i Reginie, Helenie i Franciszkowi, Beacie i Januszowi, pewnej osobie, Michalinie i Czesławowi, Marcie i Lesławowi, Annie i Franciszkowi.

17.W tym tygodniu złożył ofiarę zamiast pracy: Adam, Antoni, Zofia , Zuzanna, Stanisław, Wiesław, Janusz, Piotr, Kazimierz, Jan, Bartłomiej, Robert, Józef, Andrzej, Franciszek, Mieczysław, Andrzej, Józef, Bogdan, Tobiasz, Edward, Stanisław, Kazimierz, Eugeniusz, Maria, Paweł, Jerzy, Wiesław, Wojciech i Ryszard. Serdecznie mu dziękujemy.

18.Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie dzieci i młodzieży z opłatkami, za złożone ofiary oraz dzieciom i młodzieży, którzy je roznosili. Jeżeli kogoś w domu nie było, lub został opuszczony, to można nabywać opłatki przy gazetach, lub w zakrystii.

19.Na ten tydzień do pracy jest zaproszony(a):

Poniedziałek: Augustyn, Cezary, Michał, Marcin, Grzegorz i Dariusz.
Wtorek: Henryk, Bogdan, Robert, Radosław, Rafał i Jerzy.
Środa: Stanisław, Stanisław, Jan, Michalina, Krzysztof i Janusz.
Czwartek: Jan, Mateusz, Marcin, Józef, Szymon i Józef.
Piątek: Jan, Marcin, Rafał, Marian, Krzysztof i Jan.
do_gory