ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

XXIII Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1.Przeżywamy niedzielę budowlaną. Dziękujemy za Wasze ofiary. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

2.W środę o 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

3.W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

4.W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 1730 Droga Krzyżowa.

5.W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Limanowej odpust ku czci Maryi Panny Bolesnej.

6.Piesza pielgrzymka z Nowego Sącza do Limanowej będzie 21 września.

7.Za tydzień będziemy obchodzić odpust parafialny. Przed kościołem zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski J.P. II w Krakowie i Tarnowie.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra dla przedszkolaków z niespodziankami.

9.Spotkania: W wtorek po Mszy św. próba asysty i spotkanie organizacyjne dla lektorów. W środę o 1630 spotkanie kandydatów na ministrantów, a po Mszy św. ministrantów. W czwartek o 1630 Krąg Misyjny. W piątek o 2000 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. W sobotę o 900

10.Serdecznie dziękujemy za ofiary na kościół: Z Posadowej: Emilii, Marii i Rudolfowi, Joannie i Władysławowi. Z Koniuszowej: Elżbiecie i Franciszkowi, Iwonie i Robertowi. Z Jodłowej Góry: Andrzejowi. Z Mogilna: Genowefie i Mieczysławowi i na ich ręce za ofiarę do Marcina. Barbarze i Józefowi z Sosnowca.

11.W tym tygodniu przy kościele pracowali, lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Ryszard, Rudolf, Krzysztof, Jan, Feliks, Sławomir, Ryszard, Jan, Stanisław, Tomasz, Leszek, Sebastian, Józef, Piotr, Franciszek, Ferdynand, Tomasz, Tadeusz, Stanisław, Stefan, Mirosław, Henryk, Adam, Mirosław, Mateusz, Franciszek, Robert, Zofia i Daniel. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

13.Na ten tydzień zapraszamy do pracy:

Poniedziałek: Daniela, Katarzynę, Jerzego, Jarosława, Bogdana i Anielę.

Wtorek: Jarosława, Sławomira, Ryszarda, Władysława, Łuksza i Marię.

Środa: Łukasza, Jana, Henryka, Marka , Krystynę i Zdzisława.

Czwartek: Agatę, Stanisława, Daniela, Krystiana, Pawła i Halinę.

Piątek: Mariana, Jerzego, Edwarda, Janusza, Ryszarda i Jana.

14.W naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II, w ramach ożywienia działalności Akcji Katolickiej. W naszej parafii we czwartek będzie przyjęcie tych relikwii i obrazu na Mszy wieczornej a następnie adoracja. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

15.W naszej parafii zaczynają się zawiązywać kręgi Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Do kręgu należy 15 rodzin, które same przyjmują do swojego domu na dwa dni w miesiącu kapliczkę Matki Bożej i modli się rodzina razem. Ta forma pobożności jest przyjęta przez Kościół. Więcej informacji u Pani Małgorzaty z Mostków.

16.Komunikaty:

- dzisiaj w korzennej akcja krwiodawstwa.

- od 1500 Piknik Rodzinny w Mogilnie.

-od 10 do 27 września kurs przedmałżeński w parafii MB  Niepokalanej. Szczegóły pod chórem.

do_gory