ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

VII Niedziela Wielkanocy-UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1.Dzisiejsza Uroczystość, przypomina nam, że nasze życie jest ukierunkowane na niebo i tam jest nasz ostateczny cel.

2.Puszka dla ks. Pawła.

3.W miesiącu czerwcu w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, przez odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do uczestnictwa.

4.W poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

5.W środę wspomnienie św. Bonifacego. O 1730 różaniec papieski.

6.W piątek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Od 1700

7.W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

8.W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny i czas Komunii Św. wielkanocnej. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji strojenia zielenią naszych domów z okazji Zielonych Świąt.

9.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca czerwca z tradycyjnymi nabożeństwami. Wyjazd do chorych w piątek o 1330. Ks. Damian pojedzie wyjątkowo w czwartek od 1400.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy „Promyczek Dobra”, a dla przedszkolaków „Mały Promyczek Dobra”. Z niespodziankami.

11.Spotkania: W sobotę o 900 DSM.

12.Dziękujemy za ofiary na kościół: Z Posadowej: Marii i Piotrowi. Z Mogilna: Bernadecie i Tadeuszowi, Marii i Kazimierzowi, Marii i Tadeuszowi. Z Koniuszowej: Helenie i Janowi. Dziękujemy Patrycji kl. III za ofiarę na kościół.

13.W tym tygodniu przy kościele pracowali, lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Józef, Jan, Salomea, Jan, Grzegorz, Julian, Julian, Wiesław, Józef, Andrzej, Mateusz, Marek, Tadeusz, Maria, Dariusz, Małgorzata, Paweł, Lidia, Dariusz, Ferdynand, Paweł i Tadeusz.. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

14.Na ten tydzień zapraszamy:

W poniedziałek: Józefa, Andrzeja, Anastazję, Zofię, Tomasza i Józefa.

We wtorek: Wiesława, Jana, Jerzego, Krzysztofa, Helenę i Małgorzatę.

W środę: Leokadię, Piotra, Bernarda, Leszka, Zuzannę i Stanisława.

W czwartek: Edwarda, Sławomira, Daniela, Wiesława. OD PASZYNA: Wiesława i Janusza.

W piątek: Zbigniewa, Piotra, Kazimierza, Jana, Bartłomieja i Roberta.

15.11 czerwca planujemy wyjazd kl. III Gimnazjum i kl. VIII, na diecezjalne dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania do Starego Sącza.

16.Parafia św. Małgorzaty zaprasza do bazyliki na Koncert Papieski w 40 rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny, w sobotę na godz. 1900.

17.W poniedziałek o 1500 w Stróżach odbędzie się pogrzeb + Andrzeja Klimontowskiego pochodzącego z Mogilna. O 1430 różaniec.

do_gory