XXXII Niedziela Zwykła- Ogłoszenia

1. Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również niedziela budowlana. Serdecznie dziękujemy za Wasze ofiary. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Pomoc ta jest skierowana do Sudanu Południowego gdzie toczą się konflikty zbrojne i panuje duży głód.

2. W poniedziałek w naszej wspólnocie przeżywamy radosną uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Marcina Bpa. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 – suma – prosimy o przygotowanie i zabranie feretronów i chorągwi. O 14:00 Msza rozpoczynająca gminne obchody Święta Niepodległości.

3. W wtorek wspomnienie Św. Jozafata.

4. W środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna. Pierwszych polskich męczenników. O 17:00 nowenna do MBNP.

5. W piątek od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę o 16:00 nabożeństwo do św. Ojca Pio.

7. W przyszła niedzielę będziemy w Kościele przeżywać Światowy Dzień Ubogich. Będzie można nabywać „chlebki miłosierdzia”, złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny w cenie 6 zł.

9. Spotkania: We wtorek po Mszy św. kandydaci na ministrantów, o 19:00 lektorzy. W środę po Mszy św. ministranci. W czwartek o 16:00 Krąg Misyjny. W sobotę o 9:00 DSM.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kościół: Z Posadowej: Janinie i Tadeuszowi, Wandzie i Władysławowi. Z Mogilna: Leoni i Robertowi, Janinie i Józefowi, Janinie. Z Koniuszowej: Marii, Marii i Janowi, Teresie i Stanisławowi, Beacie i Sławomirowi i Marii.

11. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Stanisław, Zygfryd, Grzegorz, Marek, Tomasz, Franciszek, Robert, Justyna, Adam, Marek i Józef. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

12. Na ten tydzień do pracy jest proszony:

Wtorek: Paweł, Tadeusz, Maria, Aleksander, Edyta i Dariusz.

Środa: Robert, Małgorzata. OD STOLARNI: Stanisław, Paweł, Paweł i Waldemar.

Czwartek: Lidia, Dariusz, Ferdynand, Antoni, Paweł i Patryk.

Piątek: Marta, Anna, Tadeusz, Józef, Andrzej i Anastazja.

13. W Kamionce Wielkiej w dniach od 22 – 24 listopada odbędzie się kurs przedmałżeński. Jest on przeznaczony dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa. Zajęcia odbędą się w takiej formie jak w domach rekolekcyjnych. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z parafią w Kamionce.

14. W piątek o 16:00 młodzież z klas VIII wyjeżdża na rekolekcje przed sakramentem bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwą.

15. Dzisiaj można wesprzeć młodzież nabywając ciasta i cukierki odpustowe.

16. Bardzo serdecznie dziękuje za wasze ofiary na kościół i na składkę, które ostatnio wzrosły, ale gorąco proszę o dalszą pomoc finansową, ponieważ czekają nas bardzo duże wydatki. Malowanie kościoła to ponad 80 tyś. zł. Na remont starego kościoła otrzymaliśmy dotacje 105 tyś. Nasz wkład to 60 tyś. Są to duże kwoty. Część środków już mamy, ale jeszcze dużo brakuje, dlatego o waszą pomoc proszę. Nie wyznaczam żadnej kwoty, ale proszę o hojną pomoc na ile kogo stać. ~ks. Proboszcz