XXXII Niedziela Zwykła- Ogłoszenia

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek dla ks. Pawła.
  2. W środę święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateranejskiej.
  3. W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego.
  4. W piątek w naszej wspólnocie będziemy przeżywać radosną uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Marcina Bpa. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 – suma i 1500prosimy o przygotowanie i zabranie feretronów i chorągwi. Słowo Boże do nas wygłosi ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII w Tarnowie.
  5. Jest to również 104 rocznica odzyskania niepodległości. W naszej modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie. Z racji Święta Narodowego jest dyspensa od postu. Ks. bp zachęca w zamian do modlitwy o pokój na świecie.
  6. W sobotę wspomnienie Św. Jozafata.
  7. W przyszła niedziela budowlana i zmiana tajemnic różańcowych. W Kościele Powszechnym będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. W tym roku ta pomoc będzie dla kościoła na Ukrainie.
  8. Spotkania: W środę na Msze św. wieczorną i spotkanie zapraszamy dzieci z kl. III z rodzicami. W czwartek o 1600 Krąg Misyjny, 1830 ministranci i lektorzy. W sobotę o 930 DSM.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest na listopad Promyczek Dobra, a dla przedszkolaków Mały Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Waleria Rucha, Joanna Kożuch.
  11. W tym tygodniu pracowali, lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Piotr Jeliński, Jan Jarząb, Grzegorz Kuźnik, Marcin Jarząb, Andrzej Fornagiel, Jacek Jarosz, Zbigniew Fyda, Stanisław Bugara, Rafał Filipowicz, Józef Zwolenik, Mirosław Rola, Jan Skowron, Jadwiga Ogorzałek, Stanisław Klimontowski, Jakub Filip, Elżbieta Obrzut, Franciszek Filip, Czesław Orlecki, Andrzej Konicki, Józef Kociołek i Tadeusz Sułowicz. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.
  12. Na ten tydzień do pracy jest proszony:
Poniedziałek: Jan Chruściel, Józef Filip, Antoni Jędrusik, Stanisław Jarecki, Jan Filip i Krystyna Szczygieł.
Wtorek: Marian Szczygieł, Adam Kożuch, Ryszard Ruchała, Stanisław Gołąb, Marek Filip i Henryk Chronowski.
Środa: Tadeusz Sikoń, Małgorzata Stelmach, Stanisław Kazana, Maria Michalik, Stanisław Fyda i Kamil Gargula.
Czwartek: Stefan Natanek, Antoni Czernecki, Krzysztof Michalik, Robert Woźniak, Jan Filip i Marcjanna Czernecki.
  1. W czasie odpustu młodzież będzie rozprowadzać wypieki, rogale świętomarcińskie i cukierki odpustowe.
  2. W przyszłą niedzielę na godzinę 1600 zapraszam nowych członków Rady Duszpasterskiej na pierwsze spotkanie.