XXVII Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1. Przed kościołem zbiórka do puszek dla ks. Pawła.
  2. Jutro bezpośrednio po Mszy św. rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Zachęcamy do skorzystania.
  3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  4. W środek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O 1630 różaniec papieski.
  5. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Od 1600 adoracja.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi od początku tygodnia.
  7. W piątek wyjazd do chorych w piątek od 1330. O 1945 adorację poprowadzi młodzież, o 2015 Msza św.
  8. Przyszła niedziela budowlana. Zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego jest okolicznościowy dodatek o Miłosierdziu Bożym w cenie 12 zł.
  10. Można w zakrystii składać kartki z wypominkami za duszami zmarłych. Prosimy o rozróżnienie na listopadowe i roczne, a także o wyraźne pisanie imion i nazwisk. W mianowniku- np. Jana tylko Jan. Zachęcamy, aby już zwrócić uwagę na porządek na cmentarzu. Szkło i plastiki prosimy wrzucać do kontenera metalowego, a trawy pozostawić w betonowym.
  11. Spotkania: W czwartek na Msze św. zapraszamy uczniów z kl. VIII. W sobotę scholka o 845, o 930 DSM.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Mogilna: Lucyna i Zbigniew Kazana, Janina i Józef Filip. Z Koniuszowej: Monika i Jan Kożuch, Krystyna i Gerard Kociołek.
  13. W tym tygodniu pracowali lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Mirosław Rzepka, Rafał Sierotowicz, Bogdan Fornagiel, Krzysztof Sopalski, Tomasz Szlag, Wiesław Szlag, Alicja Szarek, Jan Oleksy, Artur Baran, Józef Damasiewicz, Julian Gajdosz, Paweł Gruca, Aleksander Giza, Stanisław Zwolenik, Paweł Kruczek, Józef Filip, Andrzej Baran, Tomasz Bieda, Józef Rola, Jerzy Szczurek, Monika Kość-Fećko, Bernard Bugara, Leszek Pach, Maria Konicka, Wiesław Gnylewicz i Zbigniew Kazana. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.
  14. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:
Poniedziałek: Jan Głód, Bartłomiej Bugara, Robert Bugara, Józef Bugara, Andrzej Bugara i Franciszek Szczygieł.
Wtorek: Jacek Szczygieł, Mieczysław Cieślak, Andrzej Fornagiel, Anna Pogwizd, Józef Jeleń i Bogdan Bugara.
Środa: Tobiasz Tarsiński, Mariusz Bugara, Edward Ruchała, Stanisław Filip, Franciszek Rosiek i Krzysztof Janek.
Czwartek: Paweł Jeliński, Kazimierz Fyda, Stanisław Bugara, Michał Pach, Jacek Pach i Eugeniusz Damasiewicz.
Piątek: Maria Damasiewicz, Adam Damasiewicz, Paweł Pawłowski, Jerzy Damasiewicz, Dariusz Damasiewicz i Władysław Zwolenik.
  1. Z racji zmiany godziny Mszy wieczornej adoracje piątkową w okresie jesienno- zimowym będziemy kończyć o godz. 2100.
  2. Dzieci, które zechcą otrzymają plansze i naklejki do odznaczania swojego udziału w nabożeństwach różańcowych.
  3. W miesiącu październiku adoracja która jest od poniedziałku do czwartku będzie trwała godzinę zaraz po różańcu.
  4. Dekretem ks. biskupa Andrzeja Jeża z dnia 17.08. 2022 roku, w niedzielę 23 października 2022 odbędą się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Zgłoszenia kandydatów do 13.10. Kandydatem może być osoba: pełnoletnia, wierząca i praktykująca, zamieszkała w parafii i zatroskana o dobro parafii. Można zgłosić dwie osoby. Skrzynka na głosy pod chórem.
  5. Ks. Łukasz i „Teatr Przebudzenie” zapraszają na sztukę teatralną pt. ”Znieczulenie”, która zostanie przedstawiona w Domu Kultury w Mogilnie w niedzielę o godz. 1830. Ks. Łukasz i artyści zapraszają.
  6. Decyzją ks. biskupa w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu od 2 października w każdą niedzielę o godz. 15.30. będzie sprawowana Msza św. w języku łacińskim.
  7. Zmarł ks. bp Jan Styrna, był kapłanem i biskupem pomocniczym w naszej diecezji, a później biskupem ordynariuszem diecezji w Elblągu. Juto odbędzie się Jego pogrzeb.