XXV Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1.W poniedziałek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

2.We wtorek w Limanowej Pogrzeb mamy Ks. Biskupa Andrzeja. Na mszę na godzinę 18 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III.

3.W środę wspomnienie św. Ojca Pio. O 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

4.W piątek od 1700 adoracja.

5.W sobotę imieniny ks. Damiana. Otoczmy go naszą modlitwą.

6.W niedzielę będzie dzień modlitwy o trzeźwość naszych rodzin i narodu. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwościowej. Podejmijmy to wyrzeczenie dla Pana Boga, naszych bliskich i nas samych. W tym dniu będzie Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa w intencji trzeźwości. Szczegóły na plakacie pod chórem.

7.W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy wspierać uchodźców szczególnie doświadczonych po pożarze obozu na wyspie Lesbos.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9.Spotkania: w środę o 1600 kandydaci na ministrantów, o 1700 ministranci, po Mszy św. lektorzy. W czwartek o 1700 Krąg Misyjny. W piątek o 1930 grupa młodzieżowa. Zapraszamy również na to spotkanie chętną młodzież do uczestnictwa w grupie młodzieżowej. W sobotę 845 schola, o 930

10.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Maria i Anna Kita, Józef Sułowicz. Z Mogilna: Bernadeta Gawron, Beata i Antoni Waz. Helena i Dariusz Gniadecki, Krystyna i Bernard Bugara.

11.W tym tygodniu pracowali lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Jerzy Gargula, Halina Szczurek, Robert Bugara, Andrzej Pomietło, Kazimiera Mikulska, Łukasz Biskup, Tadeusz Markowicz, Lidia Poręba, Dariusz Gniadecki, Ferdynand Poręba, Antoni Waz, Paweł Kruczek, Józef Rola, Jan Oleksy, Helena Goły, Bernadeta Gawron, Piotr Filip, Bernard Bugara, Leszek Pach, Wiesław Gnylewicz. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

12.Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

Poniedziałek: MOGILNO OD PASZYNA: Wiesław Stasianek, Janusz Poręba, Zbigniew Kazana, Piotr Filip, Kazimierz Głód i Jan Głód.
Wtorek: Bartłomiej Bugara, Robert Bugara, Józef Bugara , Andrzej Bugara, Franciszek Szczygieł i Mieczysław Cieślak.
Środa: Andrzej Fornagiel, Anna Pogwizd, Józef Jeleń, Bogdan Bugara, Tobiasz Tarsiński i Marian Bugara.
Czwartek: Edwarda Ruchała, Stanisław Filip, Franciszek Rosiek, Krzysztof Janek, Paweł Jeliński i Kazimierz Fyda.
Piątek: Stanisław Bugara, Eugeniusz Damasiewicz, Maria Damasiewicz, Adam Damasiewicz, Paweł Pawłowski i Jerzy Damasiewicz.

13.W przyszłą niedzielę od 900 do 1400 w Korzennej akcja „Honorowego Oddania Krwi”. Chętny serdecznie zapraszamy i prosimy o powstrzymanie się od spożywania tłustych potraw co najmniej 48 godz.

14.Orkiestra OSP w Mogilnie Serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć. Spotkania odbędą się w środę o godz. 1830, oraz w sobotę o godz. 1000 w Domu Kultury w Mogilnie.

15.W przyszłą niedzielę na godz. 1700 zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

16.Za zgodą rodziny zostało przekazane księdzu w Tychach 20 intencji pogrzebowych za duszą + Heleny Sułowicz. Wykaz pod chórem i na stronie internetowej parafii.

17.Są do nabycia kalendarze Rolników w cenie 23 zł. i z Ojcem św. Pod chórem kalendarze misyjne Kombonianów, od Ojca Andrzeja Filipa po 5 zł. ofiary do puszki.