XVII Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1. Dzisiaj po błogosławieństwie na koniec Mszy świętej, będą modlitwy za kierowców i błogosławieństwo ich i ich pojazdów. Ofiary złożone do puszek za szczęśliwą jazdę będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Kierowcy będą mogli zabrać pamiątkowy breloczek, lub obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny.

3. W środę o 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

4. W czwartek wspomnienie św. Marty.

5. W piątek od 1700 adoracja.

6. W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

7. W przyszłą niedzielę puszka dla ks. Pawła.

8. W najbliższą niedzielę rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w sanktuarium w Krużlowej i w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Nasza parafia będzie pielgrzymować do Krużlowej w sobotę 7. sierpnia. Szczegóły na plakatach.

9. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego i innych czasopism.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Czesława i Antoni Michalik. Z Mogilna: Sabina i Łukasz Mastalski, Małgorzata i Kazimierz Głód, Agnieszka i Paweł Jelińscy. Z Koniuszowej: Krystyna i Tadeusz Łęczycki, Bogumiła Łukaszczyk, Maria i Władysław Rola.

11. W tym tygodniu przy kościele pracowali lub złożyli ofiarę na prace: Władysław Rola, Andrzej Jędrusik, Tadeusz Janisz, Mateusz Ruchała, Jan Woliński, Marcin Górka, Marcin Mogilski, Hieronim Bocheński, Adam Kociołek, Marcin Kawalec, Krystyna Kawalec. Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

12. Na ten tydzień do pracy są zaproszeni:

Poniedziałek:

Janina Grzesiak, Andrzej Zwolenik, Zofia Pogwizd, Adam Konicki, Stanisław Orlecki i Grzegorz Rosiek.

Wtorek:

Krzysztof Rosiek, Dominik Mężyk, Piotr Filip, Piotr Gromala, Kacper Bogusz i Piotr Bielak.

Środa:

MOSTKI: Andrzej Ruchała, Stanisław Ruchała, Robert Kociołek, Krystyna Zaczyk, Eugeniusz Zaczyk i Marek Ogorzałek.

Czwartek:

Piotr Ogorzałek, Jacek Sopalski, Jerzy Witkowski, Danuta Sopalska, Jan Rola i Piotr Rozkocha.

Piątek:

Stanisław Rola, Dominik Laska, Rafał Bielak, Marcin Zwolenik, Adam Rola i Mirosław Rzepka.

13. W sierpniu będą odprawiane poza parafią Msze św. gregoriańskie za śp. + Bogusława Koszyka, + Wiesława Szlaga, + Józefa Paciorka i + Franciszka Konickiego. Wydzielone z Mszy zamawianych w czasie pogrzebów.