XVII Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1. W tym tygodniu rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i modlitwy za uzależnionych od alkoholu.

2. W środę wspomnienie św. Marty. O 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

3. W piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Od 1700

4. W sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła. O 1700 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny udzielony pod zwykłymi warunkami, za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw Ojcze nasz i Wierzę.

6. W przyszłą niedzielę puszka dla ks. Pawła.

7. W najbliższą niedzielę rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w sanktuarium w Krużlowej i w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Nasza parafia będzie pielgrzymować do Krużlowej w sobotę 8. sierpnia.

8. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego i innych czasopism.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kościół: Z Posadowej: Beacie i Piotrowi Filipom; Z Mogilna: Marii Jakubowskiej, Kindze Fornagiel; Z Koniuszowej: Ireneuszowi Gajewskiemu.

10. W tym tygodniu przy kościele pracowali lub złożyli ofiarę na prace: Krystyna Poręba, Henryk Czernecki, Barbara Konicka, Marek Adamczyk, Leszek Kogut, Andrzej Jędrusik, Józef Ruchała, Stanisław Jeliński, Tadeusz Janisz, Ireneusz Gajewski, Tadeusz Strojny, Stanisław Kmak, Krzysztof Marcisz, Marcin Ruchała.
Składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

Poniedziałek: Franciszek Ruchała, Jan Woliński, Piotr Orzechowski, Damian Ogorzałek, Marian Szlag i Krzysztof Gajewski.

Wtorek: Maksymilian Ogorzałek, Tadeusz Bulanda, Kazimierz Mordarski, Stanisław Jeliński, Grzegorz Ruchała i Wanda Leśniak.

Środa: Hieronim Kiełbasa, Marcin Górka, Piotr Kociołek, Grzegorz Kociołek, Adam Mogilski i Grzegorz Mogilski.

Czwartek: Marcin Mogilski, Hieronim Bocheński, Ryszard Król, Józef Zwolenik, Lucyna Pach i Zbigniew Pach.

Piątek: Adam Kociołek, Tomasz Pach, Mariusz Bugara, Sylwester Bugara, Jan Sopalski i Marian Padula.
12. Ojciec Andrzej Filip będzie odprawiał msze gregoriańskie za + Adama Kantora.

W sierpniu będą odprawiane poza parafią Msze św. gregoriańskie za śp. + Alfredę Kociołek, + Władysławę Bugara, + Annę Waz i + Wiktorię Sobczyk. Wydzielone z mszy zamawianych w czasie pogrzebów.