XII Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1.Dzieci z kl. III przeżywają swój Biały Tydzień.

2.W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkich solenizantów zapraszamy na wspólną modlitwę. O 1730 różaniec papieski.

3.W czwartek o 1800 Msza św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego. Rozdanie świadectw w piątek według porządku ustalonego przez szkoły.

4.W piątek Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Od 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.W sobotę od 1700 nabożeństwo do św. Ojca Pio.

6.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowe „Miłujcie się”.

7.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Maria i Mieczysław Górka, Zofia i Ryszard Jarzmik. Z Koniuszowej: Anna i Józef Ruchała, Elżbieta i Franciszek Ruchała, Małgorzata i Rafał Bielak i Helena Kożuch.

8.W tym tygodniu przy kościele pracowali lub złożyli ofiarę: Stanisław Ząber, Sylwester Stypuła, Łukasz Świerad, Ryszard Jarzmik, Stanisław Sułowicz, Jan Jarosz, Zofia Sułowicz, Józef Stojek, Daniel Gondek, Marcin Buchowicz, Stanisław Poręba, Andrzej Jarząb, Stanisław Filip, Zbigniew Filip i Robert Marszałek. Składamy im serdeczne „Bóg Zapłać”.

9.Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

Poniedziałek: Gustaw Kostecki, Andrzej Jakubowski, Krzysztof Jakubowski, Tadeusz Łęczycki, Wiesław Pajor i Jerzy Głód.
Wtorek: Bogdan Michalik Jan Kiełbasa, Wanda Kiełbasa, Stanisław Kożuch, Alojzy Głód i Zbigniew Sobczyk.
Środa: Zbigniew Król, Kazimierz Głód, Mateusz Kurczab, Stanisława Bielecka, Jerzy Kożuch i Helena Kożuch.
Czwartek: Józef Szczygieł, Jan Kożuch, Feliks Kożuch, Józef Szarek, Sławomir Kowalczyk i Kazimierz Stasianek.
Piątek: Julian Janiszewski. KONIUSZOWA OD KRZYŻA: Ryszard Pach, Józef Bugara, Jan Bugara, Dariusz Pach i Stanisław Gołyźniak.

10.W środę na Mszy św. wieczornej odbędzie się przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.

11.W latach 2017/2018 wydział misyjny naszej diecezji prowadził zbiórkę makulatury na wykonanie studni głębinowych w krajach Z pozyskanych środków udało się wybudować 6 studni. Jest zachęta, aby zbierać kolejne środki na studnie poprzez zbieranie plastikowych nakrętek. Wszystkich zapraszamy do udziału. Będzie je można składać koło wejścia do plebani do pojemnika.

12.Rozpoczyna się rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

13.Tegoroczne spotkanie młodych w Dębowcu będzie się odbywało od 8 do 10 lipca w wersji online, dlatego proponujemy, aby przeżywać je we wspólnocie parafialnej. Szczegóły na Facebooku parafii. Zapisy u ks. Damiana do 27 czerwca.

14.Dzisiaj o 2000 międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, wykonywany przez artystów z 40 krajów. Będzie on online na stronie www.jp2concert.com.