V Niedziela Wielkiego Postu-Ogłoszenia

1.Dzisiaj transmisja Mszy św. z naszego kościoła o godz. 900 i 1100. Po południu o 1500 Droga Krzyżowa, a po niej Gorzkie Żale, ale bez udziału wiernych. Następnie Msza św. około 1640.

2.Przypominamy, że na Mszy św. może być maksymalnie pięć osób. W pierwszej kolejności przysługuje to rodzinie, która ma zamówioną intencję.

3.Od jutra Msza św. wieczorem o godz. 1800.

4.Nie będzie tradycyjnego wyjazdu do chorych z okazji pierwszego piątku. Wyjazd z posługą do chorych w sytuacji zagrożenia życia.

5.Przyszła niedziela – Palmowa. Na Mszy św. o 1100 poświęcenie palm.

6.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Maria i Piotr Gniadecki, Halina i Józef Stojek. Z Koniuszowej: Józefa Ruchała. Z Mogilna: Maria Jakubowska, Ewa i Michał Szlag, Józefa Szlag i Agnieszka Filip.

7.Ofiarę zamiast pracy złożyli: Adam Kożuch, Stanisław Kazana, Piotr Gniadecki, Jan Kociołek, Stanisław Gniadecki, Andrzej Górka. Serdecznie im dziękujemy.

8.Na chwilę obecną przerywamy kolejkę do pracy.

9.Kwestia spowiedzi wielkanocnej. Ponieważ nie będzie spowiedzi całodziennej z udziałem kapłanów z innych parafii, dlatego od jutra podejmujemy dyżury w konfesjonałach, lub jak ktoś będzie miał obawy przed skorzystaniem z konfesjonału to w zakrystii, pół godziny przed Mszą św. wieczorną i pół godziny po Mszy św. Z zachowaniem zasady maksymalnie pięciu osób w kościele. Pan kościelny będzie czuwał nad przestrzeganiem tej zasady. W razie potrzeby te dyżury czasowe będą wydłużane. Nie odkładajmy tej spowiedzi na ostatnią chwilę. W szczególnych wypadkach będzie można się też umówić z księdzem na inną godzinę. Można to uczynić najlepiej rano koło godziny 800 dzwoniąc na numer parafialny 18 440 53 18.

10.W miesiącu kwietniu będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za: + Adama Kantora, + Emilię Marcisz i + Franciszka Sopalskiego. Zostały one wydzielone z intencji zamawianych w czasie pogrzebu. Wykaz intencji pod chórem i na parafialnej stronie internetowej.