V Niedziela Wielkanocna-Ogłoszenia

1.Przed kościołem zbiórka do puszek dla ks. Pawła w Bangladeszu.

2.W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. o 700, 845, 1000, 1115 i 1500. Tego dnia będziemy również wspominać rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

3.Na sugestie parafian od jutra wprowadzamy zmianę godziny Mszy św. popołudniowej w niedzielę i święta obowiązkowe z godz. 1600 na godz. 1500.

4.W wtorek wspomnienie św. Floriana - Patrona strażaków. Wszystkich druhów i druhny zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800.

5.W środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O 1730 różaniec papieski.

6.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami.

7.W czwartek na Msze św. wieczorną zapraszamy uczniów klasy VIII z rodzicami.

8.W piątek o 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjazd do chorych o 1400.

89.W sobotę uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.

10.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i niedziela budowlana.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

12.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kościół i organy: Z Posadowej: Waleria Ruchała, Barbara i Marcin Gągola, Monika i Andrzej Siedlarz, Anna i Józef Więcek, Joanna i Władysław Damasiewicz, Maria i Jan Kociołek. Z Mogilna: Lucyna i Ryszard Sułowicz, Genowefa i Mieczysław Cieślak, Elżbieta Obrzut, Maria i Stanisław Klimontowski, Jan i Teresa Damasiewicz, Maria i Edward Wójcik, Danuta i Stefan Kiełbasa, Zuzanna i Daniel Rola, Alicja i Edward Ruchała, Maria i Jan Jarosz, Dorota i Wojciech Ogorzałek, Lucyna i Andrzej Bugara, Maria Filip, Maria i Marcin Jarosz, Maria Jarosz, Józefa i Stefan Kożuch, Franciszka Jędrusik, Agnieszka i Paweł Jelińscy, Monika i Rafał Gągola, Maria i Leszek Pach, Helena i Eugeniusz Filipowicz, Zofia i Jakub Filip, Elżbieta i Bogdan Skowron. Z Koniuszowej: Józefa Ruchała, pewna osoba, Maria i Władysław Rola, Franciszka Szlag, Danuta i Jerzy Janawa, Lucyna i Hieronim Kiełbasa, Iwona i Piotr Kożuch, Maria i Ferdynand Kożuch, Wioleta i Artur Baran, Józefa i Józef Rola, Halina i Franciszek Kożuch, Teresa i Jan Kociołek, Bogumiła i Bogdan Młynarczyk, Marian Padula. Krąg Rodzin Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu.

13.W tym tygodniu pracowali lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Jan Damasiewicz nr 81, Wojciech Ogorzałek, Jacek Jarosz, Michał Nazimek, Zbigniew Fyda, Bogdan Skowron, Stanisław Kubisz, Rafał Filipowicz, Piotr Sopalski, Jan Skowron, Jadwiga Ogorzałek, Stanisław Klimontowski, Jakub Filip, Elżbieta Obrzut, Franciszek Filip, Czesław Orlecki, Andrzej Konicki, Tadeusz Sułowicz, Stanisław Jarecki, Stanisław Szczygieł i Marcin Szczygieł. Serdecznie  Wam dziękujemy.

14.Na ten tydzień do pracy jest proszony:

Wtorek:

Ryszard Ruchała, Stanisław Gołąb, Marek Filip, Henryk Chronowski, Tadeusz Sikoń i Małgorzata Stelmach.

Środa:

Stanisław Kazana, Maria Michalik, Stanisław Fyda, Kamil Gargula, Stefan Natanek i Antoni Czernecki.

Czwartek:

Krzysztof Michalik, Robert Woźniak, Jan Filip, Stanisław Czernecki, Marian Martuszewski i Władysław Filip.

Piątek:

Józef Więcek, Zbigniew Więcek, Stanisław Frączek, Józef Kwiczal, Piotr Szczygieł i Stanisław Kwiczal.

15.Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie z Pismem św.

16.W przyszłą niedzielę przez dziewczynki z DSM-u będzie rozprowadzane ciasto, celem pozyskania środków na wyjazd wakacyjny dzieci ze szkół podstawowych.