III Niedziela Wielkiego Postu-Ogłoszenia

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny.
  2. W środę przed Mszą św. tylko nowenna do MBNP.
  3. W czwartek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  4. Można nabywać baranki wielkanocne i paschały rozprowadzane przez Caritas.
  5. Bp zachęca do wpłacania 1% na Caritas Tarnowski.
  6. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego i czasopism dla dzieci. Mając więcej wolnego czasu warto aby go spożytkować na dobrą lekturę.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Mogilna: Maria Kita nr 73, Klaudia i Adam Konicki. Z Koniuszowej: Marta i Dariusz Kiełbasa. Rodzina z Opola.
  1. W czasie tej zimy cały czas trwały różne prace gospodarcze w parafii. Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy prace przy remoncie zakrystii w starym kościele i jest konieczność ich kontynuowania. Jednym z trudniejszych zadań jest potrzeba zrobienia fundamentów pod ścianami. Nasze zasoby finansowe mocno się uszczupliły, dlatego rozpoczynamy ogłaszać kolejkę do pracy. Ofiary składane z tej okazji zawsze były dużą pomocą w prowadzeniu bieżących prac, zwłaszcza, że zdecydowana większość wyznaczanych osób zamiast pracy składało ofiarę. Na tę pomoc w dalszym ciągu liczymy i o nią prosimy. Z racji zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, ci którzy chcą osobiście przyjść do pracy będą mogli to uczynić w późniejszym terminie. Na chwilę obecną są również prowadzone prace przy projektowaniu drogi krzyżowej do nowego kościoła.
  2. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:
Poniedziałek: POSADOWA PODLESIE: Grażyna Filip, Józef Kociołek, Tadeusz  Sułowicz, Jan Chruściel, Józef Filip i Antoni Jędrusik.
Wtorek: Stanisław Jarecki, Rafał Filip, Stanisław Szczygieł, Marian Szczygieł, Adam Kożuch i Ryszard Ruchała.
Środa: Stanisław Gołąb, Mark Filip, Henryk Chronowski, Tadeusz Sikoń, Małgorzata Stelmach i Stanisław Kazana.
Czwartek: Maria Michalik, Stanisław Fyda, Kamil Gargula, Stefan Natanek, Antoni Czernecki i Krzysztof Michalik.
Piątek: Robert Woźniak, Jan Filip, Stanisław Czernecki, Marcin Martuszewski, Władysław Filip i Józef Więcek.
  1. Ośrodek Zdrowia w Paszynie informuje, że od poniedziałku przez dwa tygodnie rejestracja chorych będzie odbywać się tylko telefonicznie z ustaleniem godziny wizyty. Na ten czas zostają zawieszone wszystkie szczepienia i badania profilaktyczne.