I Niedziela Adwentu- Ogłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest przygotowaniem do Bożego Narodzenia i czasem, który przypomina nam o potrzebie przygotowania się na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu świata.

2. Roraty o godz. 630, o 610 Godzinki do Matki Bożej.

Zachęcamy dzieci, - nie tylko te małe, ale również większe, aby przychodziły na Roraty z podpisanymi serduszkami, będzie je można składać przed Mszą św. do koszyczka przy ołtarzu. Na końcu Mszy będzie losowanie serduszek zrobionych przez dzieci, które zabiorą ze sobą do domu Dzieciątko Jezus. Za udział w roratach będą otrzymywać naklejki.

1. Po Mszy roratniej do salki zapraszamy dzieci na drożdżówkę, zwłaszcza te, które idą prosto do szkoły.

2. Pod chórem ministranci i lektorzy rozprowadzają opłatki na stół wigilijny. Z powodu pandemii nie będą ich roznosić po domach, aby nie narażać siebie lub innych. Prosimy o zabranie opłatków dla osób starszych i samotnych z rodziny czy sąsiedztwa. Nie wiadomo co będzie z kolędą, dlatego ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone dla ministrantów i lektorów.

3. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła.

4. W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, z tradycyjnymi nabożeństwami. Wyjazd do chorych w piątek od 1330. Wieczorem o 1945 adoracja prowadzona przez młodzież, a 2015 Msza św.

6. W sobotę od 1600 nabożeństwo do Matki Bożej.

7. Również w sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy dzieci i młodzież z grup apostolskich na spotkanie ze Św. Mikołajem.

8. Spotkania: w środę po Mszy św. Aspiranci, w czwartek o 1530 Krąg Misyjny, po Mszy św. ministranci młodsi.

9. W przyszłą niedzielę puszką wspieramy ks. Pawła.

10. Zachęcamy do zakupu czasopism religijnych. W „Gościu Niedzielnym” jako dodatek jest kalendarz. Jest jeszcze Gość Niedzielny z tamtej niedzieli, ponieważ przez pomyłkę było go mniej, a jako dodatek do niego jest płyta.

11. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” tym, którzy ostatnio złożyli ofiary na kościół: Z Posadowej: Elżbieta i Łukasz Pawłowski. Z Mogilna: Alicja i Edward Ruchała. Z Koniuszowej: Małgorzata i Robert Kiełbasa.

12. W tym tygodniu złożyli ofiarę zamiast pracy: Marcin Zwolenik, Mariusz Sułowicz, Janina Sułowicz, Witold Pawłowski, Edward Dwojak, Adam Sułowicz, Łukasz Pawłowski, Marek Jeliński, Sylwester Stypuła, Marcin Gągola, Jan Kożuch, Marcin Buchowicz, Andrzej Jarząb i Tadeusz Łęczycki. Serdecznie Wam dziękujemy.

13. Na ten tydzień do pracy jest zaproszony:

Poniedziałek:

Wanda Kiełbasa, Stanisław Kożuch, Alojzy Głód, Zbigniew Sobczyk, Zbigniew Król i Kazimierz Głód.

Wtorek:

Mateusz Kurczab, Stanisława Bielecka, Jerzy Kożuch, Helena Kożuch, Józef Szczygieł i Jan Kożuch.

Środa:

Feliks Kożuch, Józef Szarek, Sławomir Kowalczyk, Kazimierz Stasianek, Julian Janiszewski. KONIUSZOWA OD KRZYŻA: Ryszard Pach.

Czwartek:

Józef Bugara, Jan Bugara, Dariusz Pach, Stanisław Gołyźniak, Stefan Sikoń i Kazimierz Pach.

Piątek:

Józef Bugara, Józef Jeliński, Franciszek Kasprzyk, Krzysztof Turski, Andrzej Bugara i Marian Sierotowicz.

14. W miesiącu grudniu poza parafią będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za: + Ks. Eugeniusza Strojnego, + Jana Ogorzałka, + Antoniego Frączka i + Zenona Pacha.

15. Jeżeli jest ktoś chętny na wyjazd wakacyjny po sanktuariach alpejskich, to prosimy o wstępną deklaracje.

16. Jest podejmowana w parafii i szkołach akcja „Paczuszka dla maluszka”. Chętnych zapraszamy do zabrania bombki, które są na choince w kaplicy bocznej, a w zamian można ofiarować artykuły higieniczne lub finansowo wesprzeć domy samotnych matek i domy dziecka. Więcej informacji na plakacie pod chórem.