Chrzest Pański-Ogłoszenia

1.Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, dziękujmy Panu Bogu za łaskę naszego chrztu św., przez który została nam otwarta droga do zbawienia.

2.Dzisiaj niedziela budowlana. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

3.Po Mszy św. o godz. 1600 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Młodzieżowego. Serdecznie zapraszamy.

4.W środę 1630 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

5.W piątek od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.W sobotę o godz. 1600 nabożeństwo do Św. Ojca Pio.

7.W niedzielę przypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

8.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiarę na kościół: Z Posadowej: Franciszka Jeleń, Maria i Jan Jeleń, Dorota i Jan Tarasek. Z Mogilna: Iwona i Piotr Gągola-Ogorzałek. Z Koniuszowej: Monika i Kacper Szczygieł,  Halina Mirek. Dziękujemy również za ofiarowanie drzewa na remont starego kościoła: Zofii Klimontowskiej, Halinie Mirek, Józefowi Więcek za ofiarowanie desek dębowych.  Pilarzom z Librantowej za ścinkę drzewa.

9.Ofiarę zamiast pracy złożyli: Jan Tarasek, Tomasz Sierotowicz, Tadeusz Wastag i pewna osoba.

10.Serdecznie dziękujemy za ofiary zbierane do puszek w niedzielę po świętach na misje przez Kolędników Misyjnych - to kwota 4655 zł i w Trzech Króli – na stroje dla Kręgu Misyjnego w kwocie 2530 zł.

11.Na ten tydzień do pracy są zaproszeni:

Poniedziałek: Sławomir Ogorzałek, Ryszard Gołąb, Władysław Rola, Łukasz Łaś, Maria Ogorzałek i Jan Ogorzałek.
Wtorek: Henryk Czernecki, Marek Adamczyk, Krystyna Poręba, Zdzisław Czarnecki, Agata Bugara i Agata Rola.
Środa: Daniel Rola, Krystian Fyda, Paweł Górka, Halina Mirek, Marian Mirek i Edward Sowa.
Czwartek: Janusz Padula, Ryszard Gałęziowski, Jan Fyda, Andrzej Fyda, Barbara Konicka i Andrzej Tarnawa.
Piątek: Lesław Bieniek, Józef Rola, Jan Rola, Krzysztof Kociołek, Alfred Tarasek i Halina Szurek.

12.Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary kolędowe i polecamy wszystkie rodziny Bożej opiece. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 w szczególny sposób będziemy polecać mieszkańców z Mogilna.

13.Powstała nowa inicjatywa mająca zachęcić do zwiększenia czytelnictwa prasy katolickiej. Polega ona na tym, że w parafiach prasa będzie umieszczana przy wejściu do kościoła, aby była łatwiej dostępna. Stali prenumeratorzy Gościa Niedzielnego i Niedzieli będą mogli dalej odbierać gazety u Pana Kościelnego.