ładowanie

Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie Parafia pw. św. Marcina w Mogilnie
Strona na której jesteś jest oficjalną i jedyną stroną Parafii Św. Marcina Biskupa w Mogilnie.
Informujemy, że wszystkie dane które są opublikowane na parafialnej stronie internetowej, są umieszczane wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych, albo na podstawie prawa.

VI Niedziela Wielkiego Postu-Ogłoszenia

1.Przeżywamy Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Składka na cele budowlane. Po Mszy św. Zmiana tajemnic różańcowych.

2.Jutro dzień spowiedzi wielkopostnej. Spowiedź od 1430 do 1600, od 1630 do 1800 i od 1830 do 1900. Prosimy , aby nie odkładać jej na ostatnią chwilę.

3.Jutro również pogrzeb + Józefa Damasiewicza z Posadowej, o 1200 wprowadzenie i o 1300 Msza św. Pogrzebowa.

4.Są do nabycia paschały. Zachęcamy, by te paschaliki przynieść na procesję rezurekcyjną, a następnie zanieść na groby naszych zmarłych.

5.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny.

6.W środę o 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP.

7.Są jeszcze miejsca na wyjazd do Kalwarii. Zapisy do środy. Wyjazd z Mogilna w piątek o godz. 130.

8.W tym roku I Komunia Św. będzie 5 maja o godz. 1030.

9.Można składać dary do kosza dla potrzebujących.

10.Spotkania ministrantów i lektorów we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej W celu przygotowania asysty.

11.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kościół: Z Posadowej: Annie i Krzysztofowi, Agnieszce i Witoldowi. Z Mogilna: Teresie i Janowi. Z Koniuszowej: Józefie i Franciszkowi, Annie i Tadeuszowi.

12.W tym tygodniu pracowali lub złożyli ofiarę zamiast pracy: Marcin, Józef, Franciszek, Jan, Stanisław, Wanda, Hieronim, Marcin, Piotr, Grzegorz, Grzegorz i Hieronim. Serdecznie im dziękujemy.

Na ten tydzień zapraszamy:

Poniedziałek: Ryszarda,  Józefa, Lucynę, Zbigniewa, Adama i Tomasza.

Wtorek: Mariusza, Sylwestra, Jana, Mariana, Kazimierza i Marcina.

Środa: Krystynę, Janinę, Andrzeja, Eugeniusza, Adama i Stanisława.

Czwartek: Grzegorza, Krzysztofa, Dominika, Piotra i Piotra.

  1. Pod chórem są listy rodzin, które złożyły ofiary na sprzątanie kościoła, od 1 stycznia do 13 kwietnia. Serdecznie im dziękujemy, a innych o nie prosimy. W razie jakiś nieścisłości prosimy o zgłoszenie.
  1. Porządek liturgii Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2400.

Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 800. Po południu o godz. 1600 Koronka do Miłosierdzia Bożego – rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, następnie Droga Krzyżowa i o 1700 Liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii Gorzkie Żale, możliwość prywatnej adoracji krzyża i adoracja Pana Jezusa w Grobie do 2400. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Prosimy o przystrojenie krzyży. Strażaków prosimy o podjęcie czuwania przy Grobie Pańskim.

Wielka Sobota – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 800. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 900 do 1200. Zechciejmy, aby podzielić się naszymi dobrami ze strażakami. W czasie adoracji Krzyża dzieci składają skarbonki ze swoimi ofiarami. Zachęcamy, do zachowania postu. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 1900. Do kościoła prosimy przynieść świece. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w adoracji w ciągu dnia i liturgii wieczorem.

Niedziela Wielkanocna – o godz. 600 procesja rezurekcyjna, a następnie Msza św. Pozostałe Msze św. o godz. 900, 1100 i 1600.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 700, 900, 1100 i 1600.  Składka przeznaczona jest na KUL i UJPII.

do_gory