VIII Niedziela Zwykła-Ogłoszenia

1.Przeżywamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.

2.Dzisiaj puszka dla ks. Pawła z Bangladeszu.

3.W poniedziałek święto św. Kazimierza, Królewicza.

4.W środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa rozpoczyna okres pokuty w Kościele i zarazem okres Komunii wielkanocnej. W środę obowiązuje post ścisły (1 posiłek do syta, 2 lekkie) i abstynencja od pokarmów mięsnych. W tym dniu na znak pokuty przyjmijmy posypanie głów popiołem. Msze św. o godz. 800, 1000, 1130, 1330 i 1800. O godz. 1730 różaniec papieski i nowenna do MBNP. Składka w tym dniu jest przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty jako nasza wdzięczność za wygłoszone rekolekcje.

5.Od czwartku Msze św. popołudniowe o godz. 1700.

6.W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z modlitwami o powołania i za powołanych.

7.W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 1600 dla dzieci, o 1700 i o 2000 prowadzona przez młodzież.

8.Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany jako dzień postu i modlitwy w duch wynagrodzenia za grzechy wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych.

9.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i składka na cele budowlane.

10.Również w przyszłą niedzielę o 1300 w Koniuszowej Droga Krzyżowa, o 1400 Msza św. z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale. O 1500 w Mogilnie Droga Krzyżowa, o 1600 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy Promyczek Dobra”, a dla przedszkolaków Mały Promyczek Dobra.

12.Spotkania: W czwartek o 1530 Krąg Misyjny. W sobotę o 900 DSM

13.Biskupi tarnowscy zachęcają do przekazania 1% na Caritas Tarnowski.

14.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kościół: Z Posadowej: Marii i Janowi, Sylwii i Rafałowi, Halinie i Józefowi. Z Mogilna: Marii, Helenie i Tadeuszowi, Józefie i Janowi, Z Koniuszowej: Józefie. Pani Bożenie pochodzącej z Koniuszowej dziękujemy za ofiarowanie dwóch dębów.

15. W parafii Św. Małgorzaty w Nowym odbędzie się kurs przedmałżeński w terminie od 11 do 21 marca, codziennie oprócz soboty i niedzieli. Spotkania o godz. 1800 w Sali Przemienienia.