I Niedziela Adwentu-Ogłoszenia

1.Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest przygotowaniem do Bożego Narodzenia i czasem który przypomina nam o potrzebie przygotowania się na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu świata.

2.Ofiarami do puszek wspieramy ks. Pawła.

3.Można nabywać świece na stół wigilijny. Ofiara od 5 zł. w górę.

4.Roraty o godz. 630, o 610 Godzinki do Matki Bożej. Zachęcamy dzieci, - nie tylko te małe, ale również większe, aby przychodziły na Roraty z podpisanymi serduszkami, będzie je można składać przed Mszą św. do koszyczka przy ołtarzu. Na końcu Mszy będzie losowanie dzieci, które zabiorą ze sobą do domu Dzieciątko Jezus. Za udział w roratach będą otrzymywać magnesy z patronami Polski. Po roratach zapraszamy dzieci do salki na drożdżówkę, zwłaszcza te, które idą prosto do szkoły.

5.W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

6.W środę nowenna do MBNP.

7.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W tym dniu przypada również wspomnienia Św. Ambrożego. Wyjazd do chorych od 1330. Wieczorem Msza św. o 2015.

8.W sobotę Uroczystość Matki Bożej Niepokalanej Poczętej. Msze św. o godz.: 630, 900, 1700. Można pracować. Swoimi ofiarami będziemy wspierać Kościół na Wschodzie. Na Mszę o godz. 900 zapraszamy dzieci z kl. III – otrzymają poświęcone medaliki.

9.Również w sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy dzieci i młodzież z grup apostolskich na spotkanie ze Św. Mikołajem. A od godz. 830 będzie śpiewny hymn Akathistos ku czci Matki Bożej Niepokalanej. W Nowym Sączu odpust. Suma o 1030.

10.Za tydzień niedziela budowlana. Po mszach zmiana tajemnic różańcowych.

11.Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 18 grudnia, we wtorek.

12.Zachęcamy do zakupu czasopism religijnych. Dla dzieci jest nowy „Promyczek Dobra” i dla przedszkolaków „Mały Promyczek Dobra”. Z niespodziankami.

13.Spotkania; We wtorek po Mszy św. lektorzy. W środę po Mszy św. ministranci i kandydaci na ministrantów. W czwartek o 1600 Krąg Misyjny. Natomiast na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież z III kl. Gimnazjum i VIII wraz z rodzicami. W piątek na godz. 1800 grupa młodzieżowa. W sobotę o 900 DSM.

14.Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary na kościół: Z Posadowej: Marii i Rudolfowi. Z Koniuszowej: Agacie i Stanisławowi, Zofii i Marcinowi.

15.W tym tygodniu złożył ofiarę zamiast pracy: Stanisław. Serdecznie mu dziękujemy.